• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
اتمام حجت دادستان با مجریان برگزاری مراسم در رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی ورزش و سلامت انتشار: دوشنبه ۲۳/فروردین/۱۴۰۰

اتمام حجت دادستان با مجریان برگزاری مراسم در رفسنجان

دادستان رفسنجان: با برگزارکنندگان هرگونه‌ مراسم‌ و دورهمی که تهدیدی علیه سلامتی جامعه است، برخورد می شود.


رفسنجان زیبا| دادستان‌عمومی و انقلاب شهرستان‌ رفسنجان از به وجود آمدن وضعیت‌ بحرانی، شیوع گسترده بیماری کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این‌ بیماری ناشی از دورهمی ها و برگزاری آئین های جشن و عزاداری در این‌ شهرستان‌، ابراز نگرانی کرد و افزود: با برگزار کنندگان مراسم‌ جشن عروسی، عزاداری، افطاری، دورهمی ها، تجمعات و …‌ که تهدیدی علیه سلامتی جامعه است، برخورد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ایمان‌ شهسواری اظهار کرد: در حال حاضر با آمار افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا بصورت بستری و سرپایی مواجه هستیم‌ و وضعیت‌ کنونی شهرستان بنا به اعلام وزارت بهداشت، بحرانی شده است.

وی افزود: برگزاری آئین‌ هایی همچون عروسی، عزاداری و ترحیم، دورهمی های خانوادگی، تجمعات و … بستر شیوع این بیماری را فراهم‌ کرده و با شیب تندی این بیماری در حال افزایش است.

شهسواری با اشاره به نزدیک شدن به ایام‌ ماه مبارک رمضان توصیه کرد: در این ماه مراسم افطاری برگزار نشود تا سلامتی افراد به خطر نیفتد.

وی تاکید کرد: برگزاری هرگونه آیین عروسی، ترحیم، افطاری، دورهمی و تجمعات ممنوع بوده و با هر نوع تخلف برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

شهسواری خاطرنشان کرد: در صورت دریافت هر گونه گزارش مبنی بر برگزاری تجمع و دورهمی ها که بیشترین دلیل افزایش آمارهای کنونی است، با متولیان برنامه و صاحبان مجالس به جرم تهدید علیه سلامتی جامعه برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

وی از مردم خواست: ضمن احترام به قوانین و مقررات در راستای حفظ سلامتی جامعه، در کنترل این بیماری، همکاری کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید