• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
کلاهبرداری با تبلیغات دروغین وام کم بهره
دسته بندی: تازه های شهر عمومی انتشار: شنبه ۲۹/آذر/۱۳۹۹

کلاهبرداری با تبلیغات دروغین وام کم بهره

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان در خصوص افزایش کلاهبرداری های سایبری گفت: تبلیغات وام کم بهره و بدون دردسر در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی دامی برای طعمه قرار دادن شهروندان از سوی مجرمان سایبری است.


رفسنجان زیبا|سرهنگ امین یادگار نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: افراد سودجو از طریق سایت‌های واسطه یا در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات فریبنده و با وعده تسهیلات بانکی با نرخ بهره کم و اعطای وام فوری بدون ضامن، شهروندان را اغفال کرده و با سوءاستفاده از نیاز مردم و جلب اعتماد آن‌ها نقشه خود را عملی و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: مجرمان سایبری با چرب زبانی اعتماد وام گیرنده را جلب کرده و اقدام به اخذ مبالغی تحت عنوان پیش پرداخت،  حق ثبت نام و کارمزد از طعمه‌های خود می‌کنند و پس از آن دیگر پاسخگوی مالباختگان نیستند.

سرهنگ یادگار نژاد افزود: افراد کلاهبردار  همچنین با گرفتن تصاویر مدارک کاربران، تحت نام و عنوان آنان از دیگر شهروندان نیز  کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان تاکید کرد: شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات مالی و هویتی خود را در اختیار افراد ناشناس نگذارند و برای دریافت وام و تسهیلات به بانک‌ها و مؤسسات مالی معتبر مراجعه حضوری داشته باشند و هرگز برای دریافت وام از طریق تبلیغات انجام شده در شبکه‌های اجتماعی اقدام نکنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید