• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
هفتمین جشن ملی پسته برگزار می‌شود/ پیش‌بینی برداشت ۷۰ هزار تن پسته در رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۱۸/شهریور/۱۴۰۲

هفتمین جشن ملی پسته برگزار می‌شود/ پیش‌بینی برداشت ۷۰ هزار تن پسته در رفسنجان

فرماندار رفسنجان با اشاره به پیش‌بینی برداشت ۷۰ هزار تن پسته در رفسنجان، از برپایی هفتمین جشن ملی پسته در دهه پایانی شهریور خبر داد.


رفسنجان زیبا| حسین رضایی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه، از برداشت ۲۰۰ هزار تن پسته در کشور خبر داد و اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در رفسنجان ۷۰ هزار تن محصول از باغات شهرستان برداشت شود.

وی با اشاره اینکه شهرستان رفسنجان در تولید ادوات کشاورزی و دستگاه‌های فرآوری خودکفا شده است، گفت: بسیاری از دستگاه‌های مورد استفاده برای فرآوری پسته از رفسنجان به سایر کشورها صادر می‌شود.

فرماندار از برنامه‌ریزی برای برپایی جشن پسته در هفتمین سال ثبت ملی این محصول خبر داد و با اشاره به اینکه پسته رفسنجان در سازمان جهانی مالکیت فکری Wipo به ثبت جهانی رسیده است، افزود: در این سال‌ها اقدامات درخور شأن پسته انجام شده است که جای تشکر دارد.

رضایی به ارقام تجاری پسته شامل فندقی، کله‌قوچی، اکبری و احمدآقایی در ایران، به قدمت این محصول در رفسنجان اشاره کرد و گفت: با وجود تکثیر پسته در سایر شهرهای کشور، ارقام این محصول جهانی در رفسنجان شناسایی شده‌اند.

وی از برپایی نمایشگاه محصولات صنایع دستی و غذاهای سنتی در بخش‌های مختلف شهرستان همزمان با ایام برگزاری جشن ملی پسته خبر داد و افزود: برای نمایش ظرفیت‌های بخش‌ها برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است و امیدواریم با رفع موانع صادراتی، محصول خوبی عرضه کنیم.

فرماندار رفسنجان در ادامه با اشاره به اینکه همزمان با برپایی جشن ملی پسته از خیرین و فعالان اقتصادی در حوزه پسته در هر بخش تجلیل خواهد شد، اظهار کرد: تولید پسته در سال جاری به‌دلیل کم آبی و قطعی برق با چالش‌هایی روبرو بوده است که با همت کشاورزان رفع شده است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید