• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
مستند«ره صدساله» با موضوع تاریخچه صنعت پسته رفسنجان ساخته می شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۱۰/مهر/۱۴۰۰

مستند«ره صدساله» با موضوع تاریخچه صنعت پسته رفسنجان ساخته می شود

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی رفسنجان از ساخت مستند «ره صدساله» با موضوع تاریخچه پسته به مناسبت یکصدسالگی صنعت پسته در این شهرستان خبر داد.


رفسنجان زیبا| علی غلامرضا پور با اعلام این خبر گفت: اتاق بازرگانی رفسنجان در صدد است تاریخ شفاهی و اقتصادی رفسنجان را در قالب یک مستند تهیه و تدوین کند.

وی افزود: این مستند در مرحله اول با محوریت پسته و تاریخچه شکل گیری صنعت پسته و تاثیر آن در اقتصاد شهرستان در قالب مصاحبه با شخصیت های اقتصادی و فعالان حوزه صنعت پسته شهرستان آغاز می شود.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی رفسنجان عنوان کرد: در حال حاضر با تعدادی از فعالان حوزه پسته با موضوع تاریخچه پسته مصاحبه شده که در قالب کلیپ تهیه و منتشر خواهد شد.

غلامرضاپور بیان کرد: کشت قابل توجه پسته و صنعتی شدن پسته از اوایل سال ۱۳۰۰ در رفسنجان آغاز شده و بر اساس منابع موجود، قریب به یکصد سال است که از شکل گیری صنعت پسته در این شهرستان می گذرد و این صنعت گسترش پیدا کرده و رفسنجان به عنوان قطب پسته کشور شناخته شده و در مقاطعی در بازار جهانی تاثیر بسزایی داشته است.

مدیراجرایی اتاق بازرگانی رفسنجان با اشاره به اینکه زحمات فعالان حوزه صنعت پسته بوده باعث شده پسته جایگاه امروزی خود را کسب کند و به عنوان پایه و محور اصلی اقتصاد شهرستان نقش داشته باشد، افزود: یکی از اهداف این مستند، ذکر نام و تجلیل از بزرگان و بیان دستاوردها و تاثیر آن در صنعت پسته است.

وی با تاکید بر اهمیت تعامل و همکاری با کشاورزان، تجار و فعالین حوزه پسته، گفت: مرحله اول این پروژه، تاریخ شفاهی و اقتصادی رفسنجان با عنوان «ره صدساله» با موضوع تاریخچه پسته خواهد پرداخت و در مراحل بعدی حوزه های دیگر اقتصاد شهرستان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید