• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
سه حلقه چاه آب شرب در رفسنجان وارد مدار بهره برداری شد
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۰۵/تیر/۱۴۰۲

سه حلقه چاه آب شرب در رفسنجان وارد مدار بهره برداری شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان گفت : با وارد شدن سه حلقه چاه به مدار بهره برداری، ۷۰ لیتر بر ثانیه به منابع تامین آب شهر رفسنجان افزوده شد.


رفسنجان زیبا| حسین چرخ انداز، مدیرعامل آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان گفت: با توجه به افزایش بی سابقه دما و تداوم گرمی هوا مصرف آب شرب به شدت افزایش پیدا کرده که این امر منجر به افت فشار آب در برخی از مناطق شهر شده است.

وی افزود: به منظور کاهش افت فشار و جلوگیری از قطعی آب مجوز حفر پنج حلقه چاه دریافت گردید که در حال حاضر سه حلقه چاه به عمق ۲۷۰ متر پس از حفر و تجهیز وارد مدار بهره برداری شده و ۷۰ لیتر بر ثانیه به منابع تامین آب شهرستان افزوده شده است.

چرخ انداز در ادامه بیان داشت : ۲ حلقه چاه دیگر نیز مراحل حفر آنها به پایان رسیده و پس از تجهیز و اجرای خط برق وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آبفا رفسنجان در ادامه با اشاره به عمق ۲۷۰ متری چاه های جدید افزود: حفر چاه به منزله موجود بودن آب نمی باشد اب استحصال شده از عمق ۲۷۰ متری نشان دهنده وخیم بودن منابع تامین آب می باشد.

وی ادامه داد شرکت آبفا تمام تلاش خود را در راستای به حداقل رساندن مشکلات ناشی از کم آبی انجام می دهد ولی این امر بدون همیاری شهروندان امکان پذیر نیست زیرا با توجه به تداوم گرمی هوا، مصرف آب بیش از تولید است و کماکان با کمبود آب مواجه هستیم.

چرخ انداز در ادامه بیان داشت: صرفه جویی به معنای مصرف نکردن آب و یا استفاده نکردن از کولر ابی نیست بلکه به این معنی است که در زمان استفاده از کولر حتما از دور کند کولر استفاده شود و با نصب سایه بان بر روی کولر علاوه بر صرفه جویی ۳۰ درصدی در مصرف آب کارایی کولر نیز افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت آبفا رفسنجان در ادامه در رابطه با آبرسانی به ساختمان های چند طبقه گفت: ساکنین محترم این ساختمان ها جهت جلوگیری از افت فشار و قطعی آب از منبع ذخیره در ساختمان استفاده کنند و تانکر ذخیره آب در ساختمان در طبقه همکف یا زیر زمین نزدیک درب ورودی داشته باشند که بوسیله آبرسانی سیار توسط شرکت ابفا، تانکر مربوطه پر شود‌.

چرخ انداز افزود: یکی از دلایل افت فشار آب در برخی از مناطق شهر استفاده شهروندان از پمپ های غیر مجاز می باشد که مستقیم به روی شبکه نصب کرده اند که این امر علاوه بر اینکه تضییع حقوق شهروندان می باشد، تخلف نیز محسوب می گردد.

وی افزود : در این راستا با همیاری دادستانی پلیس اب فعال شده و تمام پمپ های غیر مجاز با همکاری نیروی انتظامی جمع آوری می شود همچنین با ساخت و ساز هایی که در پیک تابستان از آب شرب استفاده می کنند برخورد خواهد شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید