• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی شهرستان رفسنجان تدوین می‌شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: پنجشنبه ۱۹/آبان/۱۴۰۱

سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی شهرستان رفسنجان تدوین می‌شود

دبیر شورای عالی قرآن شهرستان رفسنجان گفت: مهمترین برنامه این شورا طی جلساتی که در یک ماه برپا شد، تنظیم سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی شهرستان بود.


رفسنجان زیبا| محمدرضا توحیدی‌پور، دبیر شورای عالی قرآن شهرستان رفسنجان در گفت‌وگو با ایکنا از کرمان به تشریح عملکرد یک ماهه شورا پرداخت و گفت: شورای عالی قرآن شهرستان رفسنجان در یک ماه گذشته ۴ جلسه تشکیل شده که مهمترین برنامه آن تنظیم سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی شهرستان بوده است.

وی گفت: طرح استعدادیابی قاریان قرآن یکی از اقداماتی بود که از سوی این شورا در یک ماه گذشته انجام شد. در این طرح ۳۵ نفر شرکت کردند و در نهایت ۸ نفر انتخاب شدند که در دوره تکمیلی دوره شرکت می‌کنند.

توحیدی‌پور با اشاره به همکاری خوب شهرداری رفسنجان و شرکت مس در حمایت از طرح‌های شورای عالی قرآن رفسنجان، گفت: همایش «اهمیت و ضرورت تدبر در قرآن» با محوریت تدبر در سوره مبارک فجر، از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان و با همکاری شورای عالی قرآن شهرستان، ۱۹ آبان‌ماه ساعت ۸ صبح در سالن آموزش و پرورش رفسنجان برگزار می‌شود.

دبیر شورای عالی قرآن شهرستان رفسنجان با بیان اینکه تلاش داریم با مصوبات شورا، برنامه‌های بهتری در جهت ارتقای فعالیت‌های قرآنی و بهبود وضعیت مؤسسات در شهرستان اجرا کنیم، افزود: داوری مسابقات قرآن دانش‌آموزی و مسابقات قرآن بسیج از دیگر اقدامات انجام شده در شورای عالی قرآن شهرستان رفسنجان است.

شورای عالی قرآن شهرستان رفسنجان با هدف استفاده از ظرفیت بالای شهرستان در تعلیم و تعلم قرآن در سطوح و رشته‌های متنوع، سیاست‌گذاری، نظارت، حمایت و ارتقای برنامه‌های مربوط به تدبر، حفظ و قرائت قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، اذان، مناجات، ادعیه و تواشیح، جلوگیری از موازی‌کاری و توزیع و حمایت عادلانه از فعالان قرآنی، مهرماه ۱۴۰۱ در رفسنجان تشکیل شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید