• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان یکی از مراکز پیشرو آموزشی و تحقیقاتی است
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: چهارشنبه ۲۱/مهر/۱۴۰۰

دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان یکی از مراکز پیشرو آموزشی و تحقیقاتی است

رئیس دانشگاه آزاد استان کرمان: دانشگاه رفسنجان یکی از دانشگاه‌های پیش‌رو در کلیه زمینه‌هاست و در بحث سما کار بزرگی شد که با همکاری آموزش و پرورش یکی از بهترین مدارس در رفسنجان مدارس سما هستند.


رفسنجان زیبا| علیرضا منظری‌توکلی در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان اظهار کرد: بدنه بروکراسی دانشگاه آزاد اسلامی خیلی مقاوم است و راحت نمی‌توان در آن کار کرد؛ اما به‌ همت حجت‌الاسلام علمیرادی، اولین گروه بورسیه رایگان در رفسنجان با تحصیل ۳۰ دانشجو که هم کار یاد گرفتند و هم به نحو احسن به ما کمک کردند و اولین سرای نوآوری کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان راه‌اندازی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان بیان داشت: مطالبه مقام معظم رهبری از ما، حل مسائل جامعه است و مسأله کم‌آبی در این منطقه بزرگترین مشکل است که در دانشگاه آزاد رفسنجان با کار شبانه‌روزی در این حوزه برای تولید محصولات بومی مقاوم به کم‌آبی و شوری زمین کار تحقیقاتی صورت می‌گیرد که می‌تواند کمک بزرگی برای کشور باشد.

وی با بیان اینکه رفسنجان و استان کرمان با توجه به شرایط آب و هوایی که دارند نیاز به کشت جایگزین دارند، مجموعه گلخانه کشت‌های هیدورپونیک را منشأ برکاتی دانست که در دانشگاه رفسنجان به یک مرکز تحقیقاتی مهم تبدیل شده و باید به کلیه اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد رفسنجان و مدیریت این واحد آفرین گفت.

رئیس دانشگاه آزاد استان کرمان خاطرنشان کرد: دانشگاه رفسنجان یکی از دانشگاه‌های پیش‌رو در کلیه زمینه‌هاست و در بحث سما کار بزرگی شد که با همکاری آموزش و پرورش یکی از بهترین مدارس در رفسنجان مدارس سما هستند.

منظر‌ی‌توکلی ابراز کرد: برای اولین بار در کشور همایش وقف در فرهنگ رضوی با توجه به زیرساخت‌هایی که در رفسنجان هست، کلید خورد و برنامه علمی وقف ذیل این همایش با همکاری هیئت‌عملی دانشگاه صورت گرفت؛ همچنین چاپ مجلات علمی، طرح‌های تحقیقاتی در زمینه‌ انرژی‌های نو، ساخت فاز اول مجموعه ورزشی شهیدسیلمانی، نیروگاه برق اضطراری و…از دیگر خدمات در این دانشگاه است.

وی با قدردانی از علیمرادی رئیس سابق دانشگاه آزاد رفسنجان ادامه داد: دکتر قدیری در انار امتحان خوبی پس دادند و انصافا از برترین مدیران استان ما بودند، که امیدواریم با همت او این کارها ادامه پیدا کند.در جمهوری اسلامی ایران که حاصل خون شهداست، مسؤولیت‌ها نه حق هستند، نه امتیاز، هر نصب یک عزل دارد و اینها برای امتحان و انجام وظیفه است.

پیاده‌سازی مکتب شهید سلیمانی در دانشگاه آزاد رفسنجان

قدیری رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان نیز در سخنانی اظهار داشت: محوریت و اولویت اصلی دانشگاه بحث فرهنگی است و بر اساس اهداف کلان دانشگاه و ارزش‌های نظام و انقلاب کار شده است و بعد از شهادت سردار سلیمانی که مقام معظم رهبری بحث مکتب شهید سلیمانی را مطرح کردند، ما هم باید تلاش کنیم در این واحد دانشگاهی این مکتب را پیاده کنیم.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم کارهای جهادی و جهاد علمی در دانشگاه پیاده‌سازی شود و این امر با همت و تلاش همه اساتید محقق خواهد شد. ظرفیت‌های بسیار خوبی در واحد رفسنجان وجود دارد و کارهای ارزشمندی انجام شده احتیاج به کمک، وحدت و همدلی در بین همکاران و اساتید داریم و استان هم نگاه ویژه‌ای داشته باشد بتوانیم اهداف‌مان را در دانشگاه رفسنجان پیاده کنیم.

رسالت بزرگ دانشگاه حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است

حجت‌الاسلام امان‌الله علمیرادی رئیس سابق دانشگاه آزاد رفسنجان هم بیان کرد: ربیع‌الاول ماه بهار معرفت و معنویت است و در این ماه حادثه‌ای که بتوان آن را بزرگترین و منورترین رخداد تاریخ نامید، میلاد پیامبر (ص) است که همه هستی و کائنات مدیون وجود مبارک آن حضرت هستند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برجسته‌ترین و درخشان‌ترین بخش تعالیم اسلام بخشی‌ست که انسان را تکریم می‌کند و بزرگ می‌شمارد.مکتب رسول خاتم بدی را با بدی پاسخ نمی‌دهد؛ بلکه با نیکی پاسخ می‌دهند که جلوه‌ای است از زندگی کریمانه پیامبر(ص).

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل به‌منظور تجدید این تمدن اسلامی شکل گرفت و دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی که مولود انقلاب است، رسالت بزرگش حرکت به‌سوی تمدن نوین اسلامی است.

علیمرادی افزود: انتظار است دانشگاه در مسیر معرفت، کرامت و شرافت دینی و انسانی آحاد بشر پیش برود و در این مسیر زمینه‌ساز ظهور بقیه‌الله‌الاعظم (عج) باشیم.

برگزاری همایش وقف در دانشگاه آزاد/نیروگاه دیزلی دانشگاه رفسنجان آماده کار است

علی باقری‌زاده معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان اظهار داشت: دانشگاه همواره منشأ تحولات و تغییرات بسیار بوده و دانشگاه رفسنجان خالی از این پروسه نیست؛ در یکی، دو سال اخیر رویکرد دانشگاه به سمت کارآفرینی و مهارت‌آموزی سوق داده شده و در همه حوزه‌ها خیزش ساختار ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: سال ۱۳۹۸ همایش وقف را در دانشگاه مطرح کردیم و نشست‌های علمی و اجرایی برگزار و به دستور ریاست عالی دانشگاه تحت عنوان یک برنامه علمی به استان واگذار شده و تحت مدیریت ریاست استان کار پیش می‌رود و همایش در آینده در دانشگاه برگزار می‌شود.

باقری از ساماندهی حوزه آموزشی و پژوهشی یاد کرد و گفت: چندین طرح تحقیقاتی پژوهشی انجام شده که تجاری‌سازی می‌شود و کمک بزرگی برای دانشگاه خواهد بود.

وی از ایجاد سه هکتار گلخانه هیدروپیونیک، طرح کشت باف گیاهی که در سراسر کشور تنها در رفسنجان این طرح ایجاد شده و …یاد کرد و گفت: سازمان‌های بین‌المللی پیش‌بینی کردند کشورها بر اساس میزان آب محصول تولید کنند و ما هم بحث کشت باف را مطرح و سازکار آن را فراهم و محصولاتی تولید و روانه بازار کردیم. هدف رسیدن به پسته مرغوب و نهال خرمای مرغوب است که موفقیت‌هایی در این زمینه کسب کردیم.

باقری‌زاده راه‌اندازی نیروگاه دیزلی و خورشیدی دانشگاه را ذکر کرد و گفت: نیروگاه دیزلی آماده کار است که همه حوزه‌های دانشگاه از این نیروگاه استفاده خواهند کرد و در  زمان بحران و پیک مصرف می‌تواند برق مورد نیاز شهرستان را پوشش دهد.

وی اضافه کرد: نیروگاه خورشیدی دانشگاه نیز ۱۰۰ کیلووات برق تولید می‌کند و از بهمن ۱۳۹۸ وارد مدار شده است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید