• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
حیات و تمدن هرکس به علم و دانش اوست
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۰۸/آذر/۱۴۰۱

حیات و تمدن هرکس به علم و دانش اوست

حجت الاسلام سید محمود حسینی در چهارمین جلسه اخلاق منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: حیات و تمدن هرکس به علم و دانش اوست. 


رفسنجان زیبا| به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، امام جمعه موقت رفسنجان ضمن مفید دانستن جلسات، گفت: انسان در کنار علم و دانش نیاز به احتیاج به مسائل انسانی و اخلاقی دارد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: قرآن به عنوان بزرگترین کتاب آسمانی بر پیامبر اکرم به عنوان الگوی بشریت با جمله اقرأ (بخوان) نازل شد که اهمیت علم را می‌رساند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند تا نفس دارم از قشر نخبه حمایت میکنم؛ افزود: با علم کارها پیش می‌رود، از بیگانگان بی‌نیاز می‌شویم و قطعا قدرتمند می‌شویم فلذا بحث دانش بنیان ها و نخبگان عنایت ویژه‌ای دارند.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: اگر کشور بخواهد بر پایه علم و دانش مدیریت شود یقینا احتیاج به فن، فناوری، علم و دانش دارد و باید هرکس در حوزه کاری خودش به دنبالش برود.

امام جمعه موقت رفسنجان اذعان داشت: همانطور که آب منشأ حیات است علم نیز منشأ حیات روح انسان است. حیات و تمدن هرکس به علم و دانش است.

حجت الاسلام حسینی در ادامه اضافه کرد: هرکس برای خدا درس بخواند و هرکس برای خدا به علمش عمل کند این انسان نه فقط در میان زمینیان بلکه در میان فرشتگان نیز از او به عظمت یاد می‌شود. علم خاصی در نظر نیست و هر علمی باعث گشایش کار می‌شود را شامل می‌شود.

وی پیشرفت علم در کشور را رو به رشد دانست و گفت: دلیل حضور دشمن در اغتشاشات اخیر همین موضوع علم است. هر علمی ارزش ندارد؛ علم همراه با اخلاص ارزش دارد. اخلاص خیلی مهم است و رمز موفقیت امام خمینی (ع) در همین اخلاص بود. در جنگ تحمیلی ۸ ساله این اخلاص مردم بود که در برابر دنیای استکباری پیروز شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید