• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
تکمیل پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به رفسنجان تا آبان‌ماه
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۲۰/شهریور/۱۴۰۲

تکمیل پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به رفسنجان تا آبان‌ماه

نماینده رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‌ای با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور، مقرر شد لوله‌گذاری خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان آبان ماه تحویل داده شود.


رفسنجان زیبا| حجت‌الاسلام حسین جلالی _امروز دوشنبه بیستم شهریورماه_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ناهماهنگی میان دستگاه‌ها، صنایع، آب منطقه‌ای و آبفا، پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به رفسنجان و کرمان به کندی اجرا می‌شد یا متوقف شده بود.

وی افزود: در همین راستا، پیگیری برای برگزاری جلسه با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور انجام و جلسه‌ای با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور، استاندار کرمان، نماینده وزارت نیرو و نمایندگانی از وزارت صمت، برنامه و بودجه، مس، گل گهر و گهر زمین در معاونت ریاست‌جمهوری برگزار شد.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به اینکه انتقال آب خلیج‌فارس و راه‌آهن رفسنجان در دستور کار مصوبات سفر ریاست جمهوری قرار داشت، خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های قبلی، مسئله انتقال آب که به دستور رئیس جمهور قرار بود ظرف مدت دو ماه عملیاتی شود، اجرایی نشد.

حجت‌الاسلام جلالی با بیان اینکه در جلسه مشترک با حضور معاون رئیس‌جمهوری تصمیماتی گرفته شد، تصریح کرد: با توجه به آنچه در این جلسه مطرح شد، انتقال آب مشکلی ندارد و هزینه چندانی در بر نخواهد داشت، خط ۱۶ کیلومتری به واسطه لوله مشترک معدن درآلو و رفسنجان از ۱۶ کیلومتر به چهار کیلومتر تقلیل پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه لوله‌ها تأمین و تخلیه شده است و شرکت آبفا موظف شد هرچه زودتر کانال‌کشی خط لوله به مخزن را اجرا کند، گفت: با توجه به اینکه فاصله کمی تا خط وجود دارد و به لوله‌گذاری در ارتفاع نیاز نداریم، به گفته معاون وزارت نیرو زمان افتتاح پروژه آبرسانی به رفسنجان دهه فجر خواهد بود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید