• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
برقراری سفرهای ریلی و هوایی از دستاوردهای سفر یکروزه نائب رئیس مجلس به رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی انتشار: پنجشنبه ۰۲/بهمن/۱۳۹۹

برقراری سفرهای ریلی و هوایی از دستاوردهای سفر یکروزه نائب رئیس مجلس به رفسنجان

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به رفسنجان از ساماندهی وضعیت ایستگاه راه آهن احمدآباد طی ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: پروازهای رفسنجان به تهران از ۱۲ بهمن برقرار می شود.


رفسنجان زیبا| علی نیکزاد پس از بازدید از پروژه نیمه تمام مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی و ایستگاه راه آهن احمدآباد، برقراری مجدد سفرهای ریلی و هوایی در رفسنجان را از مصوبات سفر یکروزه خود اعلام کرد و گفت: ساماندهی منبع آب و روشنایی ایستگاه راه آهن، خط کشی و نصب علائم در جاده اختصاصی احمدآباد به طول ۲ کیلومتر ظرف ۲۰ روز آینده انجام می شود.

وی هم چنین از افزایش دو برابری سهیمه شهر رفسنجان از این ایستگاه خبر داد و افزود: از مردم رفسنجان خواهش می کنم از این ایستگاه مسافرت داشته باشند تا این سهمیه باطل نشود.

نیکزاد با اشاره به اینکه برای راه اندازی پروژه راه آهن ۱۳۵ کیلومتری از ایستگاه احمدآباد نیاز به مشارکت بخش خصوصی است، گفت: اگر بخش خصوصی ۷۰ درصد هزینه را بدهد، ۳۰ درصد مابقی توسط راه آهن تامین اعتبار می شود.

نیکزاد هم چنین از برقراری پرواز رفسنجان به تهران از ۱۲ بهمن خبر داد و گفت: از ۱۲ بهمن امسال دو پرواز از رفسنجان به تهران انجام می شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۴ میلیارد بودجه برای محور رفسنجان- نوق خبر داد و اظهار کرد: کمربندی شرقی رفسنجان بسیار مهم است و مقرر شد مدیرکل راه و شهرسازی استناد آن را بدهد و وزارت راه و شهرسازی آن را به ردیف بودجه دار تبدیل کند.

وی با بیان اینکه هزینه ۲۰ میلیارد تومانی آسفالت ۱۰ کیلومتر از محور رفسنجان- زرند توسط سازمان راهداری پرداخت می شود، گفت: مقرر شد زیرسازی مسیر توسط مس سرچشمه و استانداری انجام شود؛ اگر آسفالت این مسیر انجام شود، ۱۰ کیلومتر دیگر در حوزه استحفاظی شهرستان رفسنجان باقی می ماند.

نیکزاد از اتمام پروژه تقاطع غیرهمسطح کشکوئیه تا سی ام اردیبهشت ابراز امیدواری کرد و گفت: افزود: مقرر شد برای آسفالت راه روستایی به طول ۱۰ کیلومتر از محل تامین قیر اقدام شود و ساماندهی گلزار شهدای شریف آباد، حسین آباد و کشکوئیه توسط استانداری و بنیاد شهید انقلاب اسلامی نیز در دستور کار است ضمن اینکه ساماندهی زیرگذر همسطح نیز به همت رئیس سازمان راهداری انجام می گیرد.

وی از بهره برداری مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی رفسنجان تا اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط شرکت آب و فاضلاب خبر داد و گفت: منبع آبی با خط انتقال ساخته می شود که آب رفسنجان تامین شود، لذا برای تکمیل آن ۲۵ میلیارد تومان نیاز است که مقرر شد ۱۰ میلیارد تومان را شرکت آب و فاضلاب کشور و ۵ میلیارد را استانداری بدهد.

نائب رئیس مجلس هم چنین از افزایش سهمیه قیر شهرستان های رفسنجان و انار توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد و با اشاره به تجهیز سه روستای مستعد گردشگری از محل منابع تأمین مسکن، اظهار کرد: مقرر شد در همه شهرداریهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ۲۵۰ میلیون تومان جهت هزینه جاری کمک شود، همچنین سازمان دهیاریها ۲۰۰ تن قیر رایگان بدهد.

وی افزود: ۹ واحد در مسکن مهر رفسنجان بدلیل نشست چاه موجب خسارت به مردم شده که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن مقرر شد ظرف یک ماه به این ۹ واحد یا زمین معوض دهد یا بخرد یا مقاوم سازی کند.

در این بازدید علی خضریان عضو کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مردم تهران، سید علی موسوی رئیس فراکسیون مناطق محروم مجلس و جمعی از نمایندگان وزارت نیرو، آب و فاضلاب ، بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی نائب رئیس  مجلس را همراهی کردند.

عکسها از رضا ساجدی


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید