• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
اشتغال اولویت اول نماینده رفسنجان و انار در مجلس/شفاف سازی اموال نماینده در جمع خبرنگاران
دسته بندی: تازه های شهر عمومی انتشار: دوشنبه ۰۹/تیر/۱۳۹۹

اشتغال اولویت اول نماینده رفسنجان و انار در مجلس/شفاف سازی اموال نماینده در جمع خبرنگاران

حجت الاسلام جلالی گفت: اشتغال اولویت کار ماست و با استفاده از طرح‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در این حوزه، تصمیم داریم با ارائه تسهیلات به کارخانه ها و افزایش ظرفیت نیروی کار و با همکاری مجتمع مس سرچشمه تا پایان دوره نمایندگی، دوهزار شغل ایجاد شود.


به گزارش رفسنجان زیبا، حجت الاسلام دکتر جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، وفاداری به عهد و پیمان و شفافیت سازی برنامه های اجرایی را مهم برشمرد و پیرامون مسائل مختلف در حوزه کشاورزی، صنعت و … توضیحاتی ارائه داد.

حل معضلات آب شرب رفسنجان با نصب تصفیه خانه مرکزی

دکتر جلالی با اشاره به اهمیت موضوع آب رفسنجان در بخشهای شرب، کشاورزی و صنعت، گفت: در بخش صنعت آب خلیج فارس تا ۲۲ بهمن سال جاری وارد سرچشمه می شود و ۳۱ تیر ماه ایجاد تصفیه خانه مرکزی آب نهایی و در اوایل مردادماه با نصب تصفیه خانه مرکزی، بخشی از معضلات آب شرب رفسنجان حل می گردد.

وی با اشاره به اهمیت بهینه سازی و استفاده صحیح از آب در بخش کشاورزی، تصریح کرد: با توجه به وجود مافیا در حوزه آب، مشغول رایزنی و گفت و گو هستیم و هفته آینده با وزیر نیرو جلسه داریم تا مشکل آب حل شود.

نماینده رفسنجان در خصوص خرید و فروش و صادرات پسته شهرستان، گفت: ارز بانک مرکزی باعث کاهش قیمت پسته و صادرات شده، بنابراین با همکاری نمایندگان کرمان، سیرجان و زرند در این زمینه تلاش هایی شده که پسته با ارز آزاد صادر شود و در این زمینه به نتایج خوبی رسیدیم.

پسته رفسنجان و انار برند است

وی با اشاره به تولید ۷۰ درصد پسته اکبری در شهرستان انار ، افزود: پسته رفسنجان و انار برند است و انار بیشترین پسته اکبری و احمدآقایی را به علت اصلاح نژاد تولید میکند اما متاسفانه پسته رفسنجان و انار به صورت چراغ خاموش در حال خروج از شهر است.

 ایجاد دوهزار شغل، تا پایان دوره نمایندگی

حجت الاسلام جلالی اشتغال را شاه کلید بسیاری از مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانست و گفت: اشتغال اولویت کار ماست و با استفاده از طرح‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در این حوزه، تصمیم داریم با ارائه تسهیلات به کارخانه ها و افزایش ظرفیت نیروی کار و با همکاری مجتمع مس سرچشمه تا پایان دوره نمایندگی، دوهزار شغل ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: جوانان جویای کار و دارای طرح و ایده را حمایت می‌کنیم و به آنان تسهیلات می‌دهیم تا بتوانند شغل ایجاد کنند.

مس سرچشمه در حوزه استحفاظی رفسنجان

نماینده رفسنجان تاکید کرد: مس سرچشمه در حوزه استحفاظی رفسنجان است و در مجمع نمایندگان به این موضوع پرداخته شد که نمایندگان در حوزه استحفاظی یکدیگر دخالت نکنند و این مسئله هیچ منافاتی با تعامل سازمانی و اداری ما ندارد.

وی در خصوص شایعه پیشنهاد ختم روزانه قران در مجلس، یادآور شد: منظور بنده قرائت قران در مجلس نبود و این خبر صحت ندارد و پیشنهاد قرائت قرآن به نمایندگان در منزل داده شد که هر کدام روزانه پس از نمازصبح یک ختم قرآن قرائت کنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار گفت: با شناسایی ورزش های محلی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است به صورت مسابقه ای و رقابتی، ورزش های همگانی، بوم گردی و گردشگری برای نشاط اجتماعی و فرهنگی مردم را توسعه خواهیم داد.

پیش بینی پیست دوچرخه‌سواری برای بانوان

وی در ادامه سخنان خود گفت: دوچرخه‌سواری بانوان نباید به آسیب اجتماعی تبدیل شود و باید جایگاهی امن و یک پیست مشخص برای دوچرخه‌سواری بانوان پیش‌بینی شود.

حجت الاسلام جلالی با اشاره به وجود موقوفات بسیار در شهرستان رفسنجان و عدم مدیریت و ساماندهی آنها، افزود: برای سرمایه گذاری موقوفات کمیته امداد رفسنجان و توانمندسازی مددجویان برنامه داریم.

وی ساماندهی و ایجاد کمربندی شرقی رفسنجان را از جمله نیازهای شهر دانست و گفت: عریض کردن جاده داوران به طول ۲۵ کیلومتر در دستور کار قرار دارد و دوبانده شدن جاده نوق تا کمال آباد تا اسفند ماه سال جاری به پایان می رسد.

جلالی تاکید کرد: هیچ تولیدی نباید بخاطر بدهی توسط بانک ها متوقف شود و دادگستری باید در این خصوص پشتیبان مردم بوده و فعال‌تر ورود کند.

وی ابراز امیدواری کرد: با فعال شدن پروازهای فرودگاه شهرستان، تصمیماتی جهت استفاده از فرودگاه برای حمل و نقل پسته و میوه تازه به آسیای میانه نیز در دستور کار است.

حجت الاسلام جلالی تاکید کرد: صنعت و معدن باید راه را برای سرمایه گذار باز کند و نباید سرمایه گذاران را از دست بدهد که در شهرهای دیگر سرمایه گذاری کنند.

رفسنجان نیازمند مدیر جهادی‌ و صاحب طرح و ایده است

وی قاطعیت و حرکت انقلابی را لازمه کار مدیران دانست و تاکید کرد: رفسنجان نیازمند مدیر جهادی‌ و صاحب طرح و ایده است و به مدیر پشت میز نشسته احتیاجی ندارد؛ ضروریست مدیر بازنشسته به رفسنجان نفرستید.

وی قاطعیت و جذبه مدیران و مسئولین شهرستان در اخذ مجوز برای تولید و سرمایه گذاری را مهم برشمرد و گفت: نظارت در شهرستان رفسنجان صفر است و چندین تعاونی در این شهر گمشده است و سهامی که توسط مردم خریداری شده بلاتکلیف مانده و فروش زمین‌های متعلق به شرکت پسته در رفسنجان و کرمان و اخیرا در بندرعباس غیرقانونی بوده چون وکالتی از سهامداران نداشتند و تمام معاملات می‌تواند باطل باشد و این موضوع باید شفاف سازی شود.

جلالی بیان کرد: ۸۰ هزار سهامدار شرکت تعاونی پسته هستند که بازرسی باید به این موضوع ورود کند؛ ما خواهان بازگشت اموال به شرکت هستیم.

جلالی گفت: بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت پنهان و مخفی از خدماتی که برای جمعیت رفسنجان در نظر گرفته شده استفاده می‌کنند و با ساماندهی و هویت‌بخشی مهاجرین غیرایرانی در رفسنجان، بودجه خدمات، عوارض و مالیات برای آنان در نظر گرفته می شود.

وی به تنوع در بهداشت و درمان رفسنجان تأکید کرد و افزود: اگر بتوانیم در حوزه درمان برند شویم این موضوع در گردشگری نیز تأثیرگذار است.

شفاف سازی اموال نماینده در جمع خبرنگاران

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس گفت: یک خانه ۲۲۵ متری در قم، یک قطعه زمین در پردیسان قم و یک خودرو پژو مدل ۸۵ اموال بنده است و هیچ نوع ملک و باغی در رفسنجان ندارم و ۱۱ میلیون تومان حقوق، ۲۰۰ میلیون تومان بابت مسکن و ۲۰ میلیون تومان هم برای ایاب و ذهاب در اختیار بنده قرار داده شده و اگر در آینده اموالم اضافه شود، اعلام خواهم کرد.

عکس: امیرحسین نصیری


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید