• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
گردهمایی دهیاران شهرستان رفسنجان/ ۴۱ درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: چهارشنبه ۱۹/بهمن/۱۴۰۱

گردهمایی دهیاران شهرستان رفسنجان/ ۴۱ درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند

فرماندار رفسنجان در جمع دهیاران شهرستان رفسنجان که با حضور معاون دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد، از استقرار ۴۱ درصد جمعیت شهرستان در روستاها خبر داد.


رفسنجان زیبا| با حضور دکتر حمید ملانوری و هیأت همراه، مطالبات دهیاران شهرستان مطرح و عملکرد دهیاری ها در بخش های مرکزی، نوق، فردوس، کشکوئیه ارائه گردید.

در این جلسه فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه ۴۱ درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند، گفت: به برکت انقلاب اسلامی، امکانات روستاها توسعه یافته و زیرساخت های ورزشی و خدماتی در روستاها ایجاد شده است.

مهندس رضایی خواستار توجه ویژه به روستاها برای جلوگیری از مهاجرت ساکنین روستا به شهر شد و اظهار کرد: در حال حاضر عمده مشکل آسفالت معابر در روستاها برطرف شده و بیشترین مسأله وجود تنش آبی در روستاهاست.

نبود امنیت شغلی و عدم تخصیص بودجه برای امور فرهنگی و برگزاری کارگاه های آسیب شناسی از قبیل مسائل مربوط به خانواده از اهم درخواست های مطرح شده از سوی دهیاران شهرستان رفسنجان بود.

وجود اختلافات بین دستگاههای اجرایی و تعلل در رفع مشکلات مربوط به ادارات و دستگاههای اجرایی در روستا، اختصاص دیرهنگام سهمیه قیر رایگان به روستاها از دیگر مواردی بود که نمایندگان مربوطه به آن اشاره کردند.

در این جلسه همچنین مطالبات مردمی در مورد اهمال کاری بنیاد مسکن برای صدور پروانه، تغییر کاربری یا ثبت سند رسمی، واگذاری اراضی اداره اوقاف در روستاها بدون توجه به اختیارات دهیاران نیز مطرح شد.

ضرورت تغییر حساب های متمرکز دهیاری ها از پست بانک به سایر بانک ها برای دریافت تسهیلات جهت ایجاد مشاغل خرد و خانگی و ارائه آموزش های تخصصی به دهیاران نیز از دیگر موارد عنوان شده در این جلسه بود.

در این نشست که همزمان با دهه فجر برگزار شد، حجت الاسلام دکتر جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، معاونین فرمانداری ویژه شهرستان و بخشداران و دهیاران شهرستان رفسنجان حضور داشتند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید