• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
چی بخوریم تا کرونا نگیریم؟!
دسته بندی: تازه های شهر عمومی ورزش و سلامت انتشار: دوشنبه ۱۹/اسفند/۱۳۹۸

چی بخوریم تا کرونا نگیریم؟!

صرف سبزی و سالاد، پرتقال، نارنگی، لیموترش و لیموشیرین، کیوی و سبزیهای دارای ویتامین C مثل انواع کلم، گل کلم، شلغم، انواع فلفل، هویج و کدو حلوایی، جوانه گندم، ماش و سیر را در رژیم غذایی روزانه استفاده کنید.


به گزارش رفسنجان زیبا؛ کارشناس مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان توصیه کرد: برای مبارزه با کرونا انواع میوه جات و سبزیجات با رنگ های مختلف (رژیم رنگین کمانی) مصرف شود تا به کرونا مبتلا نشوید.

حمیده امینی به توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از بیماری های تنفسی و کرونا اشاره و اظهار کرد: مصرف انواع منابع غذایی دارای ویتامین ها و پروتیئن ها از ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری می کند.

وی مصرف سبزی و سالاد، پرتقال، نارنگی، لیموترش و لیموشیرین، کیوی و سبزیهای دارای ویتامین C  مثل انواع کلم، گل کلم، شلغم، انواع فلفل را در تأمین ویتامین C بدن بسیار موثر دانست و افزود: از هویج و کدو حلوایی، جوانه گندم، ماش و سیر در رژیم غذایی روزانه استفاده کنید همچنین در غذاهای روزانه پیاز خام به همراه غذا استفاده و از مصرف غذاهای فست فودی پرهیز شود.

امینی با بیان اینکه عملکرد سیستم ایمنی بدن نقشی مهمی در پیشگیری از بیماریهای تنفسی از جمله بیماری ویروس کرونا دارد، خاطرنشان کرد: در زمانی به سر می بریم که باید با بیماری کرونا مبارزه کرد تا به آن دچار نشویم لذا سوء تغذیه و نداشتن تغذیه صحیح می تواند عامل ابتلای افراد به ویروس کرونا باشد.

امینی مصرف انواع میوه ها را در تأمین ویتامین  c  توصیه و بیان کرد: این روزها همه افراد در سنین مختلف از کودکان زیر۵ سال تا مادران باردار و سالمندان باید هر روز سبزی یا سالاد همراه با آب لیمو یا آب نارنج تازه استفاده کنند.

وی گفت: رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه، و حصول اطمینان از دریافت کافی ریز مغذی ها( آهن و روی) و پروتئین نقش مهمی در پیشگیری و ابتلا به بیماری ویروس کرونا دارد.

کارشناس تغذیه ادامه داد: در کنار رعایت رژیم رنگین کمانی ( انواع سبزیجات و میوه جات ) به مصرف مواد غذایی پروتئینی هم بپردازید و از مصرف غذاهای خام و ناپز جلوگیری شود.

وی گفت: معمولا برخی افراد گوشت مرغ و گوشت قرمز را کمی می پزند و یا تخم مرغ را به صورت عسلی مصرف می کنند که در شرایط حاد امروز که ویروسکرونا وجود دارد این غذاها به صورت کامل پخته و مصرف شود.

امینی بیان کرد:  مصرف مایعات به ویژه مایعات گرم، دم نوش ها و نوشیدنی های ولرم هم توصیه می شود، مردم مناطق گرمسیر نیز باید بیشتر مایعات مصرف کنند./ایرنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید