• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
پروژه خط ریخته‌گری پیوسته مفتول مس ۸ میلی‌متری در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح شد
دسته بندی: عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۰۴/مهر/۱۴۰۲

پروژه خط ریخته‌گری پیوسته مفتول مس ۸ میلی‌متری در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح شد

رفسنجان زیبا| مجری توسعه و بازسازی پالایشگاه و ریخته‌گری‌های مجتمع در حاشیه افتتاح این خط تولیدی، با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، گفت: خوشحالیم در سالی که ازسوی رهبر معظم انقلاب به ‌نام «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری شده، پروژه طراحی، تأمین، ساخت، نصب، تست و راه‌اندازی خط ریخته‌گری پیوسته مفتول مس ۸میلی‌متری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح می‌شود. مهندس مصطفی…


رفسنجان زیبا| مجری توسعه و بازسازی پالایشگاه و ریخته‌گری‌های مجتمع در حاشیه افتتاح این خط تولیدی، با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، گفت: خوشحالیم در سالی که ازسوی رهبر معظم انقلاب به ‌نام «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری شده، پروژه طراحی، تأمین، ساخت، نصب، تست و راه‌اندازی خط ریخته‌گری پیوسته مفتول مس ۸میلی‌متری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح می‌شود.

مهندس مصطفی عسکری‌پور افزود: این خط به ظرفیت ۱۳۰هزار تن در سال، مربوط به امور پالایشگاه و ریخته‌گری‌های مجتمع مس سرچشمه، با استاندارد ASTM B49 با ارزش ریالی ۷هزار و ۴۹۲میلیارد ریال و ارزش ارزی ۱۳میلیون و ۳۴۷هزار یورو است.

وی ادامه داد: این خط با افزایش تولید به‌میزان ۱۳۰هزار تن مفتول مس ۸میلی‌متری به‌عنوان اولین حلقه تولید صنعت مس در زمینه صنایع پایین‌دستی، با توجه به تکنولوژی روز دنیا و با اتکا به توان و تخصص داخلی و صرف هزینه‌های عملیاتی کمتر و بهره‌وری بیشتر، سهمی مهم در رشد تولید خواهد داشت.

مجری توسعه و بازسازی پالایشگاه و ریخته‌گری‌های مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: با‌توجه به اهتمام تمامی ارکان پروژه و با تأکید مدیریت ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران و توکل بر خداوند منان این مهم تا هفته دولت سال آینده به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید تا برگ زرین دیگری در کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران و در شرکت ملی صنایع مس و در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان رقم بخورد و ادای دینی به شهدای عزیز و رزمندگان اسلام را در هفته دفاع‌مقدس با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری برداریم.

عسکری‌پور در پایان خاطرنشان کرد: با تأسی به آیه شریفه «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» از تمامی مدیران ارشد شرکت ملی صنایع مس و مجتمع مس سرچشمه که در تحقق و اجرای این پروژه ما را کمک و پشتیبانی کردند کمال تشکر و قدردانی را داریم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید