• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
هشدار دادستان رفسنجان به متعرضان به آثار تاریخی و فعالیت های غیرمجاز گردشگری
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۲۶/دی/۱۴۰۱

هشدار دادستان رفسنجان به متعرضان به آثار تاریخی و فعالیت های غیرمجاز گردشگری

دادستان رفسنجان خواستار توجه و حمایت همه دستگاههای اجرایی از آثار تاریخی و میراث فرهنگی شد و با اعلام حمایت دستگاه قضا در حفاظت از میراث فرهنگی، به سود جویان و متعرضان به آثار تاریخی هشدار داد.


رفسنجان زیبا| در دیدار رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رفسنجان و فرمانده یگان حفاظت این اداره با دادستان شهرستان رفسنجان وضعیت شهرستان در حوزه های سه گانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بررسی شد.

در این دیدار حسن حسینی رئیس اداره میراث به تشریح وضعیت و موانع و مشکلات حوزه فعالیت خود پرداخت و ضمن تشکر از حمایت و همراهی دادستان محترم و دستگاه قضایی در برخورد با جرائم علیه مواریث فرهنگی خواستار تداوم حمایت های مقام محترم قضایی شد.

ایمان شهسواری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان نیز با اشاره به اهمیت آثار تاریخی و میراث فرهنگی به عنوان یکی از زیر ساخت های توسعه پایدار جوامع و کمک به رونق صنعت گردشگری خواستار توجه و حمایت همه دستگاههای اجرایی از این امر مهم شد.

وی با اعلام حمایت دستگاه قضا در حفاظت از میراث فرهنگی، به سود جویان و متعرضان به آثار تاریخی هشدار داد.

دادستان رفسنجان همچنین با اشاره به مشکلاتی که فعالیت های غیر مجاز گردشگری برای شهروندان و فعالان این حوزه به وجود آورده اند، ضمن هشدار به برگزار کنندگان تورهای غیرمجاز، از ریاست اداره میراث فرهنگی خواست با استناد به قوانین و مقررات موضوعه حوزه گردشگری و طرح شکایت زمینه توقیف اینگونه فعالیت ها را فراهم نماید و در تحقق این موضوع از حمایت دستگاه قضایی شهرستان برخوردار است.

شایان ذکر است اخیرا نیروهای یگان حقاظت میراث فرهنگی شهرستان پس از آموزش های لازم به عنوان ضابط قضایی معرفی شده اند که این امر برخورد با خاطیان را تسهیل می کند


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید