• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
نیش نقد| دست و دلبازی غیر مسئولانه برای یک مرکز نوپای قرآنی
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: یکشنبه ۰۶/مهر/۱۳۹۹

نیش نقد| دست و دلبازی غیر مسئولانه برای یک مرکز نوپای قرآنی

انتشار خبر اهداء جایزه لاکچری یکی از مسئولین رفسنجان به حافظان آینده قرآن در یک مرکز تازه تأسیس خبرساز شد.


به گزارش #رفسنجان_زیبا؛ در مراسمی که به همت یک مؤسسه قرآنی در شهر برگزار شد، یکی از مسئولین محترم در اقدامی عجیب برای تشویق قرآن آموزان از اهداء خودرو به شرکت کنندگان در طرح مذکور خبر داد که با واکنش جمعی از قرآن آموزان مواجه گردید.

سابقه فرهنگی حامیان و موسسین این مرکز که ید طولایی در برپایی آیین ها و مراسمات مذهبی دارند، آنچنان در محفل فوق خودنمایی کرده که مسئول گرانقدر را بر آن داشته تا برای قدردانی و تشویق قرآن آموزان یک دستگاه خودروی ایرانی به عنوان هدیه پایان دوره به شرکت کنندگان از طریق قرعه کشی هدیه بدهد؛ اتفاقی که پیش از این در هیچ‌یک از محافل قرآنی با حضور وی رخ نداده یا منعکس نشده است.

با توجه به اینکه رفسنجان دارای مراکز قرآنی فراوانی بوده و کانون های قرآنی فعال بسیاری نیز در شهر وجود دارند که به صورت مستقل، خانگی یا در مساجد مشغول به فعالیت هستند و همواره نتایج مطلوبی از آنها نیز به دست آمده است، لذا ضرورت دارد مسئولین محترم با مراجعه و بازدید دوره ای ضمن دلجویی از احوال این مراکز، برای تقویت، تشویق و انگیزه به فعالان قرآنی اقدام کنند.

لازم به یادآوری است که چندی پیش رفسنجان از موفقیت تعداد زیادی از حافظان و قاریان در مسابقات استانی قرآن کریم به خود بالید و دستاورد مطلوبی از این رقابت ها حاصل گشت، که با عکس العمل هیچ مسئولی همراه نبود؛ انتظار می‌رفت برای استمرار چنین حرکت هایی که نام رفسنجان را در حوزه قرآنی بلندآوازه می کند، قدم هایی برداشت تا از انگیزه جامعه قرآنی کاسته نشود.

گسترش فرهنگ قرآنی جز با حمایت از پیشکسوتان و توجه به فعالان قرآنی میسر نخواهد شد؛ اگر مدیران و مسئولین انتظار دارند شهر رفسنجان همواره در کسب مدارج قرآنی خوش بدرخشد، شایسته است از اعمال نگاه‌های تبعیض گونه پرهیز کنند؛ نکند گروهی خودرو جایزه بگیرند و گروهی دیگر دعای عاقبت بخیری شاملشان شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید