• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
نیش نقد| بذل و بخشش استانداری کرمان از کیسه رفسنجان
دسته بندی: عمومی انتشار: دوشنبه ۲۰/مرداد/۱۳۹۹

نیش نقد| بذل و بخشش استانداری کرمان از کیسه رفسنجان

انتشار خبر داغ تقسیم سهم معدن مس رفسنجان در استانداری کرمان طی روزهای اخیر، از آن دسته اخباری بود که توجه خوانندگان را به خود جلب و همگان را انگشت به دهان کرد.


به گزارش رفسنجان زیبا؛ استانداری کرمان در حالی کمر به تقسیم دارایی های مس رفسنجان بسته که حتی مدیران شهرستان هم از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده اند.

فدایی استاندار کرمان در گفتگویی با بیان اینکه در خصوص جزییات کارگروه شورای معادن که در موضوع تقسیم دارایی های مس سرچشمه ورود پیدا کرده است، اطلاعی ندارد، برخورداری نسبی رفسنجان از حمایت های مس در ساخت بیمارستان مجهز مختص بیماران کرونا و صعود تیم فوتبال به لیگ برتر را کافی می داند.

گویی برای شهری که سالها آب خوش از گلویش پایین نرفته و دود مس به چشمش میرود، مطالبه حقوقی که سالها به بهانه های مختلف از او سلب شده است، غیرمنطقی باشد.

بازگرداندن سهم به یغما رفته مس سرچشمه رفسنجان آنقدر جدی شد که نماینده مجلس را برای گفتگو با وزیر صمت به مجلس کشاند و فرماندار نسبت به آن واکنش داد تا برای پیگیری موضوع اقدام کنند.

به گفته جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، بر اساس قانون اصلاح قوانین معادن بند ۱۴ تبصره ۶، ۱۵ درصد از حقوق معادن دولتی بایستی در شهری که معدن در آن واقع شده است، هزینه شود.

رفسنجان مالک بزرگترین معدن مس خاورمیانه است و برخورداری شهرستان از سهم معادن مس کمترین انتظاریست که لزوم پیگیری جدی مسئولین شهرستان را می طلبد.

موعد آن رسیده شهرستان رفسنجان برای احقاق حقوقی که نتیجه آن گره از اشتغال فرزندان شهر باز می کند و عواید حاصل از آن به جیب مردم شهر می رود، یکصدا فریاد همدلی سر دهد.

چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید