• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
نگاهی به عملکرد خیریه کوثر در سال ۱۴۰۰
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: یکشنبه ۲۹/اسفند/۱۴۰۰

نگاهی به عملکرد خیریه کوثر در سال ۱۴۰۰

افزایش چند برابری اشتغالزایی، اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه به دختران دم بخت و آزادی ۱۰ زندانی جرایم غیرعمد از اهم فعالیت های خیریه کوثر در سال ۱۴۰۰ است.


رفسنجان زیبا| به گزارش روابط عمومی خیریه کوثر مهر رفسنجان، از مهمترین اهداف و عملکردهای این خیریه اشتغالزایی است که در سال جاری برای حدود ٧٠ نفر اشتغال ایجاد شده و این افراد از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شده اند.

یکی از موارد اشتغال‌زایی در حال توسعه، کارگاه تولید دستکش صنعتی است که در سال ١۴٠٠ به همت خیران، ساختمانی به وسعت ۱۴۰۰ متر مربع در یکی از محله‌های مرکز شهر خریداری شد که در حال بازسازی است و به زودی کارگاه به این محل انتقال می یابد و اشتغالزایی و ظرفیت تولید حداقل به دوبرابر افزایش می یابد.

در سال ۱۴۰۰ احداث ۱۲ واحد از ۴ بلوک پروژه ۴۸ واحدی خیریه کوثر کلید خورد و تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مؤسسه خیریه کوثر مهر رفسنجان از ابتدای سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۰ سری جهیزیه از اجناس تولید داخل کشورمان به دختران نیازمند اهدا کرده است.

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بدون سود یکی دیگر از اقدامات مؤسسه است که در سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۸۹ نفر وام ۵ میلیون تومانی (در مجموع به مبلغ ۲ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان) دریافت کرده اند و از ابتدای تأسیس صندوق قرض‌الحسنه تا کنون ۲۴۲۰ نفر از تسهیلات این مؤسسه بهره مند شده اند.

در راستای کمک به رونق اشتغال خانگی و مشاغل کم هزینه و زودبازده، از امتیاز موسسه در بانک، تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان اعطا شده است.

در آستانه سالروز میلاد حضرت زهرا (س) سومین همایش خیریه کوثر در ۳۰ دی ماه برگزار شد و مورد استقبال خیران قرار گرفت. در این همایش هزینه احداث ۵ واحد از پروژه مسکونی به مبلغ ٢ میلیارد تومان، یک باب ساختمان مسکونی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و ساختمان تجاری-مسکونی به مساحت ۴۰۰ متر مربع به موسسه اهدا شد.

در سال ١۴٠٠ زمینه آزادی ۱۰ زندانی جرایم غیرعمد فراهم شد و به آغوش خانواده و جامعه بازگشتند.

در کنار فعالیت های ذکر شده، هر هفته غذای گرم بین افراد نیازمند و کارتن خواب ها توزیع می شود.

با توجه به اعتمادی که مؤسسه توانسته طی این ده سال در بین مردم ایجاد کند، به لطف خدا در سال جاری مشارکت خیران نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

اجرای طرح «شکرانه سلامت» با موضوع عضوگیری از یک ماه پبش آغاز شد و طی این مدت ۱۰۰ نفر ازجمله کسبه و کارمندان عضو شدند و ماهیانه مبلغی را برای کمک به این موسسه خیریه اختصاص می دهند.

از مردم خیراندیش و خیرخواه که در سال ١۴٠٠ همراه و همدل ما و خانواده‌های نیازمند بوده‌اند، قدردانی می‌شود. از خدای متعال سلامتی، بهروزی و دوام توفیق خدمت‌رسانی به محرومان را برای‌شان خواستاریم.

و از تمامی همشهریان نوع‌دوست دعوت می‌شود با مراجعه به دفتر خیریه واقع در خیابان ستارخان نبش کوچه ۶ از نزدیک با فعالیت‌های خیریه کوثر آشنا شوند و به خانواده بزرگ خیریه کوثر بپیوندند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید