• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
میدان آیت الله هاشمیان و خیابان شهدای سلامت در رفسنجان نامگذاری شدند
دسته بندی: تازه های شهر عمومی انتشار: پنجشنبه ۰۹/مرداد/۱۳۹۹

میدان آیت الله هاشمیان و خیابان شهدای سلامت در رفسنجان نامگذاری شدند

مقام معظم رهبری: سوابق مجاهدت شجاعانه ی حاج شیخ محمد هاشمیان روحانی بزرگوار در دوران اختناق و خدمات شایسته ی ایشان در دوران سی ساله ی انقلاب در جایگاه امامت جمعه، یادگارهای ارزنده ای است که همواره در یادها باقی خواهد بود.


به گزارش رفسنجان زیبا؛ به منظور پاسداشت جایگاه نمایندگی ولی فقیه در رفسنجان و ارج نهادن به خدمات بیش از سه دهه امامت جمعه شهر توسط آیت الله حاج شیخ محمد هاشمیان و به مناسبت سالروز اقامه اولین نمازجمعه، میدان آیت الله هاشمیان نامگذاری شد.

در جلسه یکصد و شصت و یکم شورای اسلامی شهر رفسنجان، اعضای شورا با پیشنهاد شهرداری رفسنجان مبنی بر نامگذاری محلی به نام و یاد آیت الله هاشمیان اولین امام جمعه و تنها نماینده امام و رهبری (نماینده ولی فقیه) در شهرستان رفسنجان موافقت کردند.

به همین منظور دومین میدان جدیدالاحداث ورودی شهر از سمت زرند (تقاطع بلوارهای زائر و بعثت ساحلی) بمنظور پاسداشت مقام شامخ نمایندگی ولی فقیه و به پاس قدردانی از خدمات ارزنده آیت الله هاشمیان و به منظور زنده نگهداشتن یاد و خاطره وی که بیش از ۳۰ سال مسئولیت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه شهر را بعهده داشت، به نام آیت الله حاج شیخ محمد هاشمیان نامگذاری گردید.

اعضای شورای اسلامی شهر در ادامه بررسی پیشنهادات کمیته نامگذاری شهرداری، به منظور گرامیداشت نام و یاد شهیده مرتضوی از شهدای جانباختگان مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان، با درج نام شهیده مریم السادات مرتضوی ذیل نام بوستان مهربانو موافقت کردند.

لازم به توضیح است که در این جلسه خیابان ۲۶ متری واقع در بلوار شهید مطهری نیز به پاس تجلیل از مقام شهدای گرانقدر حوزه درمان، به نام شهدای سلامت نامگذاری شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید