• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
ممنوعیت حرکت دسته های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۲۵/مرداد/۱۴۰۰

ممنوعیت حرکت دسته های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا

مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان با اشاره به دستورالعمل برگزاری مراسم در روزهای تاسوعا و عاشورا در شرایط کرونا، گفت: این دستورالعمل توسط ستاد ملی ابلاغ شده که همه موظف به اجرای آن هستند.


رفسنجان زیبا| امیر زینلی در ادامه افزود: در روزهای تاسوعا و عاشورا حرکت دسته‌ها در تمامی نقاط سطح شهر به خصوص اطراف امام زادگان ممنوع بوده و ورود دسته‌ها به داخل اماکن مقدس و مذهبی اعم از حسینیه ها، امامزادگان، بقاع متبرکه و غیره نیز ممنوع است.

وی تاکید کرد: نذری‌ ایام محرم و صفر به صورت خام و خشک باشد و از مردم درخواست داریم همچون سال‌های گذشته غذای پخته و آماده نداشته باشند و اگر به هر دلیلی تمایل به انجام این کار دارند طبخ غذا در آشپزخانه انجام شود و در خارج از محل‌های برگزاری مراسم‌ سوگواری توزیع گردد.

وی در ادامه افزود: توزیع غذا در مکان‌ عزاداری ممنوع بوده و بهتر است این نذری در میان نیازمندان توزیع شود و به جهت عدم ایجاد تجمع در محل، غذا درب منزل به آنان تحویل داده شود.

زینلی با تاکید بر دستورالعمل‌های بهداشتی در هیات‌های مذهبی و تشدید نظارت‌ در این خصوص، گفت: در چند روز اخیر تذکراتی به برخی هیات‌ها داده شده تا نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دقت نظر بیشتری داشته باشند، ضمن اینکه طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری جلسات در فضاهای سرپوشیده، برگزاری مراسم‌های سوگواری در ادارات، فعالیت ایستگاه‌های صلواتی و حرکت دسته‌های عزا ممنوع است و مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلافاصله موضوع را به سامانه صدای هیئت گزارش دهند تا اقدامات لازم صورت پذیرد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید