• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
مشارکت بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در مسابقه ملی حفظ و معارف قرآن کریم
دسته بندی: عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: جمعه ۱۷/دی/۱۴۰۰

مشارکت بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در مسابقه ملی حفظ و معارف قرآن کریم

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: در دومین دوره مسابقه ملی حفظ و معارف قرآن کریم «سرچشمه» ۲۶۵۶ نفر شرکت کردند.


رفسنجان زیبا| به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، روح الله ابوالهادی اظهار کرد: موضوع این مسابقه، حفظ سوره مبارکه «هود» و معارف و مفاهیم آیات این سوره براساس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که امروز جمعه هفدهم دی‌ماه به‌صورت مجازی برگزار شد.

وی بیان کرد: آزمون به صورت سه گروه و در سه بازه زمانی مختلف برگزار شد که مسابقه گروه اول از ساعت ۸ تا ۹، گروه دوم از ساعت ۱۰ تا ۱۱ و گروه سوم از ساعت ۱۳تا ۱۴برگزار شد و برای شرکت در این مسابقه قرآنی، ۳ هزار و ۳۸۶ نفر از سراسر کشور ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۵۶ نفر در این مسابقه شرکت کردند.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با اشاره به اینکه این افراد از ۳۱ استان کشور در مسابقات شرکت کردند اظهار کرد: از بین استان ها بیشترین آمار از استان کرمان با یکهزار و ۳۷۲ نفر شرکت کننده حضور داشتند، بعد از آن استان اصفهان با ۳۸۹ نفر، تهران با ۲۴۹ نفر، خراسان رضوی با ۱۹۲ نفر، فارس با ۱۷۶ نفر و قم با ۱۵۸ نفر بیشترین شرکت کننده را در این مسابقات داشتند.

وی تصریح کرد: بقیه شرکت کنندگان از استان های یزد، خوزستان، آذربایجان شرقی، البرز، قزوین، مرکزی، خراسان جنوبی، مازندران، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، لرستان، همدان، بوشهر، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، گیلان، ایلام، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد شرکت داشتند.

ابوالهادی خاطرنشان کرد: تقریبا از جای جای استان پهناور کرمان افراد در این مسابقات شرکت کردند، که بیشترین آمار شرکت کننده مربوط به شهرستان رفسنجان با ۸۰۹ نفر و شهرستان کرمان با ۲۰۴ نفر می باشد؛ ضمن اینکه از شهرستان های انار، شهربابک، سیرجان، زرند، بافت، بم، کوهبنان، بردسیر، جیرفت، کهنوج، پاریز، راور، عنبرآباد، قلعه گنج و منوجان هم شرکت کننده داشتیم.

وی اضافه کرد: ترویج فرهنگ قرآنی، از اولویت‌های ما در روابط عمومی است و در همین راستا، یک مسابقه ویژه قرآنی هم در سطح شهرستان رفسنجان در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهیم کرد.و

دومین دوره مسابقه ملی حفظ و معارف قرآن کریم «سرچشمه» به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی توسط روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با همکاری مؤسسه قرآنی مکتب‌القاسم برگزار شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید