• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
مرگ تدریجی سینمای رفسنجان در خواب غفلت متولیان فرهنگ و هنر
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۳۰/دی/۱۳۹۹

مرگ تدریجی سینمای رفسنجان در خواب غفلت متولیان فرهنگ و هنر

با بهبود وضعیت کرونا در رفسنجان و تغییر وضعیت شهرستان از نارنجی به زرد، همچنان درهای سالن های نگین و نیلوفر در رفسنجان بازگشایی نشده است.


رفسنجان زیبا| در حالی که قرار بود با بهبود وضعیت کرونا در شهرستان فعالیت مراکز فرهنگی وهنری به خصوص سینماها از سر گرفته شود، سالن های سینما درعمارت گلستان امین تعطیل هستند و اعتراض اهالی دغدغه مند بی نتیجه مانده است و متولیان فرهنگ وهنر نیز با مشاهده توقف فعالیت این مرکز واکنشی نشان نداده اند.

چهارراه منتهی به عمارت گلستان امین در خیابان شهید بهشتی که انتظار می رفت در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر رونق داشته و شاهد حضور علاقمندان ومخاطبان به فیلم های سینما باشد، خلوت تر از همیشه است و اصطلاحاً تا فاصله سه چهار متری از ساختمان عمارت پرنده پر نمی زند.

مدیر مجموعه عمارت گلستان امین چندی پیش در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما و تئاتر رفسنجان از فقدان حمایت مادی و معنوی از این مرکز سخن به میان آورده بود و از بی توجهی مدیران و متولیان فرهنگی شهرستان گلایه کرد، اما صدای فریاد وی به گوش کسی نرسید و اکنون فیلم ها در سالن های رفسنجان اکران نمی شود.

با توجه به اینکه در ایام سالروز شهادت سردار سلیمانی، محوطه عمارت گلستان امین میزبان هنرمندانی از سراسر کشور برای اجرای دومین جشنواره تئاتر «سردار آسمانی» بود و موجب اجتماع اهالی سینما و تئاتر پس از ماه ها دوری را فراهم نمود، اما عمر این رونق مقطعی بسیار کوتاه بود و چشم امید اهالی فرهنگ و هنر برای روشن ماندن چراغ تنها سینمای شهر کور شد.

با توجه به گلایه جدی نماینده رفسنجان و انار درخصوص عدم تحقق وعده های حمایتی به هنرمندان و اهالی سینما و تئاتر در دوران کرونا، انتظار می رود برای جلوگیری از تعطیلی سالن های سینما در شهر که موجب خسارت به زیرساخت های فرهنگی می شود، چاره اندیشی شود.

باید راه تنفس را برای تنها سینمای شهر که از تکاپو افتاده است، باز کرد تا از مرگ تدریجی آن جلوگیری شود و این امر جز با میدان داری حامیان فرهنگ و هنر و واسطه گری مسئولین دغدغه مند میسر نخواهد شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید