• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
مرکز جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان قطب آموزش‌های معدنی کشور خواهد بود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: چهارشنبه ۱۱/فروردین/۱۴۰۰

مرکز جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان قطب آموزش‌های معدنی کشور خواهد بود

مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در راستای تحقق شعار سال و با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور افتتاح و راه اندازی شد.


رفسنجان زیبا| نماینده رفسنجان و انار در آیین افتتاحیه ایجاد مرکز جوارکارگاهی را اقدامی ارزشمند در جهت تحقق شعار سال عنوان کرد و افزود: امروز مس صنعت را به دانشگاه پیوند داد که یکی از آرزوهای ما فعال شدن این مسئله بود.

حجت الاسلام جلالی ادامه داد: ۱۴ هزار تحصیلکرده بیکار در رفسنجان داریم که استعدادهای آنان نیازمند شکوفاشدن و به فعلیت رسیدن است؛ با توجه به اینکه رفسنجان در حال صنعتی شدن است و استانی معدنی هستیم، آموزش ها و مهارت نیروهای متخصص می تواند به رفع بیکاری و اشتغالزایی بینجامد و افراد آموزش دیده با توجه به تحصیلات و مهارتی که دارند می توانند در نقاط مختلف و شرکت های صنعتی و معدنی مشغول کار شوند.

وی خاطرنشان کرد: مس بعد از نفت دومین کالای استراتژیک و مهم کشور است؛ شرکت مادر و تخصصی صنایع مس یکی از بازوهای اجرایی مهم وزارت صمت محسوب می شود و در کنار تولید و ارزآوری و اکتشافاتی که دارد از مسئولیت ها و خدمات اجتماعی هم غافل نبوده و خدمات ارزنده ای انجام داده و می دهد.

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای و تعامل دوجانبه با سازمانُ گفت: در شرکت مس به مهارت نیاز داریم و با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، مهارت‌ها را افزایش خواهیم داد؛ با اکتشافات جدید در استان، باید کار را با مهارت‌های جدید پیش ببریم، ضمن آن‌که تقویت و افزایش مهارت‌ها برای کل استان مفید خواهد بود.

مدیر امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز در تشریح جزییات فعالیت این مرکز گفت: همکاری مشترک با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از طریق ایجاد مرکز آموزشی جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه و توسعه آموزش‌های مهارتی، می‌تواند بسیار اثربخش باشد و دوره گذار به مدیریت یادگیری و توسعه را کوتاه‌تر می‌کند.

به گفته وی امکان اعطای گواهی‌نامه بین‌المللی فنی و حرفه‌ای به فراگیران این مرکز که قابلیت ترجمه داشته و بدون ممیزی در تمامی ارگان‌های دولتی و غیردولتی معتبر است، تدوین صلاحیت‌های حرفه‌ای برای مشاغل مجتمع مس سرچشمه با همکاری امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی و استانداردسازی مشاغل مجتمع مس سرچشمه، از مزایای راه‌اندازی این مرکز است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ضمن بازدید از مرکز آموزش جوارکارگاهی و امکانات و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی آن، تاکید کرد: از این پس، مرکز آموزش جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه، قطب آموزش‌های معدنی کشور خواهد بود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید