• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی در سه نقطه شهر رفسنجان برگزار می شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۰۶/دی/۱۳۹۹

مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی در سه نقطه شهر رفسنجان برگزار می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان گفت: بدلیل شرایط کرونا و اجتناب از تجمع جمعیت، مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی امسال در سه نقطه شهر رفسنجان برگزار می شود.


رفسنجان زیبا| حجت الاسلام مهدی حسنی اظهار داشت: روز ۹ دی در تقویم ایران اسلامی به نام بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده و فرصت مناسبی برای بصیرت افزایی و تبیین ابعاد پیدا و پنهان اتفاقات سال ۸۸ است.

وی از ۹ دی به عنوان روز تجلی وحدت ملت ایران حول محور ولایت و نماد ولایت مداری، بصیرت، دشمن شناسی و تکلیف گرایی یاد کرد و افزود: اهمیت روز ۹ دی بر کسی پوشیده نیست و باید تمامی دستگاه ها نسبت به گرامیداشت این روز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه باید قدردان روح حماسی و ولایی مردم باشیم، گفت: در شرایطی که تردید و انکار به دنبال فاصله انداختن بین امام و امت بود و در شرایطی که این فتنه می‌رفت انقلاب اسلامی را به بن‌بست بکشاند، مردم نشان دادند که مسلمان بوده، انقلابی هستند و راه شهیدان را ادامه خواهند داد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: برنامه‌های گرامیداشت دهه بصیرت و میثاق با ولایت در شهرستان رفسنجان با در نظر گرفتن شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌ها برگزار می‌شود.

حسنی با بیان اینکه امسال بدلیل شرایط کرونا و اجتناب از تجمع جمعیت، مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی در سه نقطه شهر رفسنجان برگزار می شود، تصریح کرد: مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، دوشنبه شب ۸ دی ماه و در مساجد امام خمینی(ره)، الزهرا(س) و حسینیه ثارالله برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان ادامه داد: مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی در مسجد امام خمینی(ره) با سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بعد از نماز مغرب و عشاء، در مسجد الزهرا(س) با سخنرانی خطیب توانا ایت الله میرباقری بعد از نماز مغرب و عشاء، و در حسینیه ثارالله با سخنرانی حجت الاسلام وحید حجتی از ساعت ۱۹ دوشنبه شب برگزار می شود.

حسنی تاکید کرد: با توجه به الزامات ستاد کرونای شهرستان، این مراسم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی به شرکت کنندگان برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان در پایان گفت: شاید نتوانیم همه برنامه‌ها را مانند گذشته برگزار کنیم اما مکلف به بزرگداشت این روز هستیم. اگر شرایط فراهم بود برنامه و هدف ما برگزاری یک اجتماع حماسی بود اما با توجه به وضعیت کنونی شهرستان، این امر میسر نبود بنابراین به گونه‌ای دیگر برنامه‌ریزی کردیم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید