• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
مدارس بلااستفاده اجاره داده می شوند/ قدردانی آموزش و پرورش از همکاری و مشارکت شهرداری رفسنجان با مدارس
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۰۱/خرداد/۱۴۰۰

مدارس بلااستفاده اجاره داده می شوند/ قدردانی آموزش و پرورش از همکاری و مشارکت شهرداری رفسنجان با مدارس

رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان گفت: در صورتی که متقاضی اجاره مدارس وجود داشته باشد، می توانیم بسیاری از آن ها را بین ۳ تا ۵ سال در اختیار مدارس غیردولتی قرار دهیم یا در روستاها توسط دهیاری ها مورد استفاده قرار گیرد.


رفسنجان زیبا| رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برخی مدارس موجود قابل استفاده برای دانش آموزان نیست، اظهار کرد: در صورتی که متقاضی اجاره مدارس وجود داشته باشد، می توانیم بسیاری از آن ها را بین ۳ تا ۵ سال در اختیار مدارس غیردولتی قرار دهیم یا در روستاها توسط دهیاری ها مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر حسین تقوی  با بیان اینکه برخی مدارس در روستاها ساخته شده اما خالی از دانش آموز هستند، گفت: بحث روستا مرکزی برای تمرکز دانش آموزان روستاهای اطراف در یک مدرسه مطرح شده است تا در زمینه تأمین نیرو هم دچار مشکل نشویم و نیروهای متخصص را در اختیار مدارس قرار دهیم.

وی در ادامه به ارائه کمک های نوسازی به آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام و تجهیز مدارس از جمله اقدامات نوسازی است که چندی پیش نیز طبق ملاقات نماینده رفسنجان و انار با رئیس نوسازی کشور مقرر شد یک میلیارد تومان تجهیزات به شهرستان های رفسنجان و انار اختصاص یابد که از دفتر نماینده لیست را خواستند و فرستادیم تا به تهران ارسال شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان در خصوص جذب خیرین و کمک هایی که به آموزش و پرورش می شود، گفت: حدود ۶  مدرسه تقریباً رو به اتمام یا در حال احداث است که تاکنون ۴ پروژه در حال انعقاد قرارداد است تا به صورت مشارکتی توسط خیرین ساخته شود.

تقوی ادامه داد: تا سال گذشته عمر حدود ۸۹  مدرسه بالای ۴۰ یا ۴۵ سال بوده و جزو مدارس تخریبی هستند که دانش آموزان زیر سقف های بدون استحکام کلاس ها می نشینند؛ اگر ۳۰ تا ۵۰ درصد این مدارس را خیرین بسازند، نوسازی پروژه را تکمیل می کند؛ ضمن اینکه برای پروژه های خیرساز از اداره کل طلب داریم که به ازای هر مدرسه باید دو مدرسه بسازند.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت آموزش و پرورش ارتباط خوبی با سایر ادارات و ارگان ها دارد، از همراهی شهرداری با این اداره تشکر کرد و گفت: شهرداری بیشتر از سایر ارگان ها کمک حال آموزش و پرورش بوده است و با مدیران مدارس نیز همکاری های لازم را داشته است؛ ضمن اینکه در جلسه شورای آموزش و پرورش سال گذشته مقرر شد شهرداری برای آسفالت مدارس با مشارکت نوسازی اقدام کند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید