• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
محفل قرآنی «مصباح» پیشرو در آموزش و تلاوت قرآن کریم
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۰۱/بهمن/۱۳۹۸

محفل قرآنی «مصباح» پیشرو در آموزش و تلاوت قرآن کریم

مدیر جلسه قرآنی مصباح رفسنجان گفت: «مصباح» در حال حاضر میزبان آموزش تخصصی قرآن به ۲۵۰ قرآن آموز در رده های سنی گوناگون است.


به گزارش رفسنجان زیبا، فعالیت جلسه قرآنی مصباح شهرستان رفسنجان از دی ماه ۹۶ با برگزاری جلسات قرآنی و با هدف آموزش تخصصی قرآن و ترویج فرهنگ عمومی استماع و تلاوت قرآن کریم برپا شد؛ به دنبال فعالیت چشمگیر و مؤثر این جلسه، مصباح در بهمن ماه ۱۳۹۷ و در آستانه یک سالگی به عنوان بهترین جلسه قرآن استان کرمان انتخاب و میزبان جشنواره تلاوت های مذهبی استان شد.

احمدرضا زینلی مدیر جلسه قرآنی مصباح رفسنجان در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه در حال حاضر گروه همنوایی مصباح با همکاری تعدادی از دانش آموزان راه اندازی شده است، گفت: تولید آثاری همچون زخمی حادثه، حجاب، رویای من شهر من و برپایی محافل قرآنی مدرسه به مدرسه از جمله فعالیت های یک سال اخیر جلسه قرآنی مصباح است.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت اصلی این محفل ارتقاء سطح تلاوت قرآنی است، به پیشرفت سلسله جلسات قرآنی مصباح طی دو سال اخیر و کسب عناوین برتر توسط شرکت کنندگان در مسابقات دانش آموزی اشاره کرد و افزود: از سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیون تومان در جلسات قرآنی هزینه شده که ۸۰ درصد آن به صورت خودگران و و کمک های مردمی بوده است.

احمدرضا زینلی از حضور میهمانان و قاریان بین اللملی از سایر شهرها در این جلسات خبر داد و گفت: هرساله بمناسبت شهادت حضرت زهرا(س) و ولادت امیرالمومنین(ع)، ماه مبارک رمضان و ایام محرم و صفر مراسم گوناگونی در محفل قرآنی مصباح اجرا می شود که ویژه برنامه تجلیل از جانبازان دفاع مقدس همزمان با ولادت حضرت ابوالفضل(ع) از جمله آن است.

وی یکی از اهداف جلسات مصباح را آموزش تخصصی قرآن عنوان کرد و گفت: جلسات هفتگی و محافل قرآنی مصباح روزهای سه شنبه هر هفته بعد از نماز مغرب و عشاء به صورت عمومی، خودگردان و با استقبال بسیار خوبی از سوی شرکت کنندگان در محل دفتر مصباح واقع در در خیابان شهید میرافضلی تشکیل می شود.

مدیر جلسه قرآنی مصباح با قدردانی از حمایت های شهرداری، اداره تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رفسنجان، از حضور و فعالیت ۲۵۰ قرآن آموز در محفل قرآنی مصباح خبر داد و از تمامی شهروندان برای شرکت در جلسات آموزشی قرآن کریم دعوت نمود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید