• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
قصه نوجوان ۱۶ ساله ای که عصای دست مادر شد
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۱۶/شهریور/۱۴۰۰

قصه نوجوان ۱۶ ساله ای که عصای دست مادر شد

خانه کوچک و محقرانه مستأجری علی که داستان همراهی و مسئولیت پذیری اش مسئولین و خبرنگاران را به بالین مادر ۳۴ ساله اش کشاند، میزبان مرکز جهاد دانشگاهی رفسنجان شد.


رفسنجان زیبا| خانه کوچک و محقرانه مستأجری علی که داستان همراهی و مسئولیت پذیری اش مسئولین و خبرنگاران را به بالین مادر ۳۴ ساله اش کشاند، میزبان مرکز جهاد دانشگاهی رفسنجان شد.

علی که عنوان «مرد کوچک خانواده» برازنده اش است و پیش ترها فوتسال را با علاقه دنبال می کرده، اکنون به واسطه پرستاری از مادر از آرزوهای نوجوانی اش چشم پوشی کرده است و برای باز شدن گره از زندگی دو نفره اش با مادر که داشتن سرپناه مهم ترین آن هاست، زبان به سخن گشود و از همکاری بهزیستی برای تأمین ودیعه مسکن صحبت نمود.

مادر که بیماری و بستری طولانی امانش را بریده است نیز در گفتگویی که بیشتر رنگ درد دل به خود گرفته است، علی را مهم ترین سرمایه زندگی اش می داند که تنها بازمانده ازدواج ناموفق اوست و اکنون برای خدمت به مادر و انجام امورات شخصی او ابایی ندارد و عصای دست مادر است.

ساعات پایانی روز سه شنبه شانزدهم شهریور ماه ۱۴۰۰ رنگ و بوی همدلی به خود می گیرد وقتی امام جمعه، فرماندار و رئیس بیمارستان علی بن ابیطالب(ع)، مدیر مرکز جهاد دانشگاهی و آقای بساوند از تاجرین رفسنجانی با حضور در منزل این مادر و فرزند کمر همت می بندند تا باری از دوش خانواده بردارند و ضمن آرزوی موفقیت برای علی که اکنون عنوان چهارمین ستاره شهر رفسنجان را به خود اختصاص داده است، برای تأمین مسکن و هزینه های درمان مادر و معرفی علی به هیأت فوتبال و بازگشت پدر به آغوش خانواده قول مساعد بدهند.

و این تنها روایت کوتاهی از زندگی خانواده ای آبرومند بود که زیر آسمان شهر صبح را به شب می رسانند و محتاج دستی یاریگر، نگاهی مهربان و توجه ای دلسوزانه هستند.

اکنون مسئولیت اجتماعی جهاد دانشگاهی رفسنجان که برای معرفی ستاره های شهر پیشقدم شده است، به منصه ظهور رسیده و باید برای استمرار آن امیدوار بود.

عکسها از امیرحسین نصیری


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید