• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
قانون اساسی فصل الخطاب کاندیداهای ریاست جمهوری است
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۱۰/خرداد/۱۴۰۰

قانون اساسی فصل الخطاب کاندیداهای ریاست جمهوری است

واضح است که باید فصل الخطاب همه ما مخصوصا کسی که می خواهد رئیس جمهور یک مملکت شود قانون اساسی است. و یکی از مهمترین وظایف رئیس جمهور اجرایی صحیح و کامل قانون اساسی می باشد.


رفسنجان زیبا| بدون شک انتخابات در هر کشوری از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ این مهم حتی در کشورهایی که ادعای دموکراسی هم دارند بسیار پر رنگ است، حکومت ها تمام تلاش خود را انجام می‌دهند که مردم کشورشان حضور خوبی در انتخابات داشته باشند و به نوعی با این حضور مهر تاییدی بر عملکرد کاری خود بزنند؛ در این میان ایران از جمله کشورهایی هست که همیشه در کانون توجه بوده و این توجه در ایام انتخابات همواره بیشتر می شود.

در طول این سالیان دشمنان انقلاب و نظام در تلاش بودند که با دادن اطلاعات غلط و دروغ، منتقل کردن احساس یأس و ناامیدی در جامعه به خصوص در بین قشر جوان، بزرگنمایی مشکلات جامعه و تاکید بر این جمله که شما رأی بدهید یا ندهید فرقی ندارد! می خواهند حضور مردم را در این عرصه مهم کمرنگ کنند.

البته لازم به ذکر است که متاسفانه عملکرد ضعیف دولت در حوزه های اقتصادی، اجتماعی معیشتی و … در طول این هشت سال بر نارضایتی های به حق مردم دامن زده است. همچنین در این میان کاندیداهایی بودند و هستند که سالها قدرت و تریبون دستشان بوده و می توانستند به مردم خدمت کنند ولی امروز نقش اپوزیسیون به خود گرفته‌اند!! و دلسوز مردم شده‌اند. قبل از اعلام اسامی نهایی کاندیداهای رئیس جمهوری اعلام کردند که اگر تایید نشوند این انتخابات را قبول ندارند!!

در صورتی که واضح است که باید فصل الخطاب همه ما مخصوصا کسی که می خواهد رئیس جمهور یک مملکت شود قانون اساسی است. و یکی از مهمترین وظایف رئیس جمهور اجرایی صحیح و کامل قانون اساسی می باشد. از سوی دیگر بعضی افراد در بدنه دولت و نزدیکان و وابستگان آنها پروژه جدیدی را برای پنهان کردن نقاط ضعف پر شمار خود در دوره مدیریتی آغاز کرده اند. آنها هدفشان این است که عملکرد شورای نگهبان را در بحث تایید صلاحیت ها زیر سوال برده و آن را تضعیف کنند.

و می گویند که اکثر افرادی که تایید شده اند همگی از یک جریان خاص سیاسی هستند، این انتصابات است انتخابات نیست و مردم در انتخابات شرکت نخواهند کرد و … در جواب می توان به انتخابات سال ۱۳۸۰ اشاره کرد که تمامی افراد تایید شده از یک جریان خاص سیاسی بودند که درنهایت همگی کناره گیری و رئیس‌جمهور دلخواهشان انتخاب شد.

در ضمن شورای نگهبان هیچگاه مصلحت اندیشی را در عملکرد خود لحاظ نکرده است و به وظیفه قانونی خود عمل کرده است. در نهایت منطقی و عقلانی به نظر می رسد دولت حاضر و افراد وابستگان آنها به جای دادن آدرس غلط به مردم برای پوشاندن نقاط ضعف مدیریتی خود گفتمان خود را تغییر داده و همه آحاد مردم را برای شرکت پرشور در انتخابات تشویق کنند.

همچنین وظیفه تک تک ما به عنوان فردی که آینده این نظام و کشور برایمان مهم است؛ باید افراد جامعه را به حضور در انتخابات ترغیب کنیم. انشالله در روز بیست و هشتم خرداد ماه با حضور بی سابقه و پور شور جوابی دندان شکن به دشمنان قسم خورده این نظام و انقلاب خواهیم داد، انشاالله …

به قلم سید محسن( آرش) حسینی / مدرس دانشگاه


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید