• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
عدم برخورداری از بودجه و اعتبارات در شهرستان های برخوردار رفسنجان و انار
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۰۹/فروردین/۱۴۰۰

عدم برخورداری از بودجه و اعتبارات در شهرستان های برخوردار رفسنجان و انار

نماینده رفسنجان و انار از محرومیت شهرستان های حوزه انتخابیه خود از بودجه و اعتبارات گلایه کرد.


رفسنجان زیبا| حجت الاسلام جلالی در جسه شورای اداری با حضور استاندار کرمان، با اشاره به انجام پیگیری های متعدد با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای حذف عنوان برخورداری از شهرستان های رفسنجان و انار، گفت: شاخص و ملاک برخورداری که در سال ۸۸ مصوب شده و هر سال تمدید می شود، موجب محرومیت این دو شهرستان از تخصیص بودجه و اعتبارات شده است.

وی از قول مساعد استاندار برای پیگیری و رفع موانع انتقال آب کشاورزی بر اساس ماده ۲۷ و ۲۸ قانون آب شد و ایجاد نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق را نیاز مبرم رفسنجان دانست و افزود: راه اندازی نیروگاه جزو زیرساخت های سرمایه گذاری است.

وی در ادامه تخصیص اعتبار برای بهبود وضعیت جاده داوران و کمربندی شرقی را ضروری دانست و با ابراز تاسف از پیشرفت کند جاده نوق در سال ۹۹، تسریع در عملیات اجرایی را خواستار شد.

نماینده رفسنجان ادامه داد: با توجه به مشکل کم آبی و بی آبی روستاهای زیادی در رفسنجان و انار که سال گذشته با تانکر آبرسانی شدند، انتقال ۳۰۰ لیتر آب در ثانیه از خلیج فارس ضروریست.

حجت الاسلام جلالی تعیین تکلیف وضعیت خانه حاج آقاعلی را بااهمیت عنوان کرد و گفت: ابراز کرد: تعطیلی و نبود متولی برای مجموعه حاج آقاعلی شامل حمام، آب انبار، خانه خشتی، یخدان و… از دغدغه های ماست.

وی از واگذاری تولیت خانه حاج آقاعلی به مجموعه مس توسط اوقاف خبر داد و افزود: بخشی از قسمت های مجموعه در حال تخریب است و احیاء بازارچه تاریخی قاسم آباد می تواند منجر به اشتغالزایی شود.


  1. علیرضا محمدی

    نماینده محترم مجلس چرا پول معدن مس رفسنجان را صرف استادیوم و باشگاه و بیمارستان در کرمان میکنند
    بهتر نیست این پول صرف ساخت کارخانه بزرگ در رفسنجان و اشتغال رفسنجان میشد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید