• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی پویایی و نشاط بسیج را به منصه ظهور رساند
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی ورزش و سلامت انتشار: دوشنبه ۰۶/بهمن/۱۳۹۹

طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی پویایی و نشاط بسیج را به منصه ظهور رساند

فرماندار رفسنجان گفت: طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی پویایی و نشاط بسیج را به منصه ظهور رساند و همان‌گونه که بسیج در طول سال‌های انقلاب صحنه‌های به یادماندنی را به یادگار گذاشته در این طرح نیز بار دیگر این خالق حماسه ای دیگر شد.


رفسنجان زیبا| فرماندار شهرستان رفسنجان صبح امروز ضمن بازدید از دو مرکز جامع سلامت شهری و روستایی رفسنجان، از نزدیک در جریان روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی قرار گرفت و گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که با قطع زنجیره کرونا به صورت ملی برنامه‌ریزی شده است، یکی از بهترین راهکارها در مدیریت و جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس است.

مجید فصیحی هرندی ضمن تقدیر از کادر بهداشت و درمان و دیگر پرسنل این دو مرکز گفت: حدود یک سال است که کادر سلامت کشور، در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا خستگی ناپذیردر حال خدمت به مردم هستند و تمام زندگی خود را به این امر اختصاص داده اند.

وی با اشاره به ایده های نخستین راه اندازی طرح شهید قاسم سلیمانی در کشور برای مدیریت بحران کروناویروس، تلاش برای حرکت به سمت ارتقاء رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیری را مهم ترین محور این طرح برشمرد و گفت: تا پیش از این، عمده تمرکز در حوزه درمان بود و با همفکری نیروهای علمی توانمند کشور، تلاش شد تا با تغییر این رویکرد موضوع کاهش زمینه های انتقال بیماری در کشور در کانون توجه و اقدام قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با لطف خداوند و به برکت نام شهید قاسم سلیمانی تاکنون به دستاوردهای خوبی در زمینه مهار بیماری در کشور دست یافته ایم، تصریح کرد: کاری را که دنیا با تمام امکانات مالی در حال حاضر تلاش می کند انجام دهد، در کشور با صرف کمترین امکانات انجام می گیرد و دستیابی به این موفقیت ها، یک اتفاق مثبت است.

فرماندار رفسنجان بر لزوم آگاهی و اطلاع رسانی به افراد در این طرح را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسئولین این طرح معرفی افرادی که بدلیل فقر مالی قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند به مراکز خیریه و نهادهای حمایتی را در دستور کار داشته باشند.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رفسنجان با تقدیر از تلاش های انجام گرفته برای مهار بیماری کرونا در شهرستان، اظهار کرد: باید حتی اعداد کوچک را هم در این بحران جدی بگیریم و هر آماری از جانباختگان، یکی از عزیزان و اعضای خانواده ما محسوب می شود.

فصیحی هرندی در پایان با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا افزود: نباید یک سر سوزن از رعایت پروتکل بهداشتی غافل شویم و در این راستا رنگ‌بندی‌ها نباید ما را دچار غفلت کند چراکه اگر نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بی‌توجهی شود با شرایط خطرناکی در انتشار مجدد کرونا مواجه می‌شویم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید