• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
ضرورت مشارکت دستگاههای اجرایی برای تأمین ساختمان شورای حل اختلاف رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: چهارشنبه ۰۶/اردیبهشت/۱۴۰۲

ضرورت مشارکت دستگاههای اجرایی برای تأمین ساختمان شورای حل اختلاف رفسنجان

نماینده رفسنجان و انار از پیگیری برای ایجاد ساختار اداری شوراهای حل اختلاف در مجلس خبر داد و خواستار فراهم شدن ساختمانی در خور شأن شورای حل اختلاف رفسنجان شد.


رفسنجان زیبا | حجت الاسلام دکتر حسین جلالی اظهار داشت: شورای حل اختلاف یکی از نهادهایی است که به کمک دادگستری آمده و بسیاری از پرونده ها قبل از ارسال به محاکم قضایی توسط این شورا مختومه شده و مانع از انباشت پرونده ها در دادگستری شده است.

وی با گلایه از اینکه شورای حل اختلاف هنوز جایگاه واقعی خود را از نظر سازمانی، حقوق، مزایا و امکانات اداری در کشور پیدا نکرده است، گفت: شورای حل اختلاف رفسنجان در یک خانه قدیمی و کوچک با بیش از ۴۰ نفر مستقر است و با کمبود جا مواجه اند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، با اشاره به تعدد مراجعت شهروندان به شورای حل اختلاف، افزود: باید دادگستری، فرمانداری و دیگر مسؤولان شهرستان کمک کنند ساختمانی در خور شأن و منزلت این مجموعه ایجاد شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار با بیان اینکه رفع مشکلات مربوط به ساختار اداری شوراهای حل اختلاف در مجلس مطرح است، اطهار کرد: طی مذاکره با رئیس کمیسیون قضایی، مقرر شده است در صورت تأمین منابع مالی، حقوق و مزایا و ساختار اداری شوراهای حل اختلاف تعیین تکلیف شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید