• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
ضرورت استفاده از تجربیات موفق سایر نقاط کشور در حل معضلات فرهنگی
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۲۹/آبان/۱۴۰۰

ضرورت استفاده از تجربیات موفق سایر نقاط کشور در حل معضلات فرهنگی

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با استقرار در استان ها در جریان امور فرهنگی و کارهایی که برای پیشرفت فرهنگ عمومی شهرستان ها انجام می شود، قرار می گیرد.


رفسنجان زیبا| نماینده مردم رفسنجان و انار و دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در بسیاری از معضلات فرهنگی از جمله آسیبب های اجتماعی، اعتیاد، کارتن خواب ها، سگ گردانی در امکان عمومی و محله ها و… مشترکات زیادی داریم که می توانیم با احصاء مدل خوب از راهکاریی که در سایر شهرهای دیگر کشور اجرا می شود و موفق بودند، در شهرستان خودمان هم پیاده سازی کنیم.

حجت الاسلام دکتر حسین جلالی با اشاره به سفر دو روزه دبیر و سایر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به اصفهان اظهار کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با استقرار در استان ها در جریان امور فرهنگی و کارهایی که برای پیشرفت فرهنگ عمومی شهرستان ها انجام می شود، قرار می گیرد.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته هایی شامل خانواده و جمعیت، ورزش و جوانان، گردشگری و میراث فرهنگی، رسانه و فضای مجازی و…برای سند راهبردی شورای فرهنگ عمومی یاد کرد و افزود: با رصد وضعیت فرهنگی در شهرها، در بسیاری از حوزه ها از جمله آسیبب های اجتماعی، اعتیاد، کارتن خواب ها، سگ گردانی در امکان عمومی و محله ها و…مشترکات زیادی داریم که می توانیم با احصاء مدل خوب از راهکاریی که در سایر شهرها اجرا می شود در شهرستان خودمان هم پیاده سازی کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه اقتصاد فرهنگی تصریح کرد: یک سری مجموعه ها، کارهای فرهنگی انجام می دهند که از لحاظ اقتصادی هم تأمین می شوند، مانند اشتغال خانگی و سایر کارهای فرهنگی درآمدزا، که ارتباطات خوبی با این افراد برقرار شد که بتوانیم از تجربیات آنها استفاده کنیم.

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه در حوزه برنامه های فرهنگی، این سفر دستاورد خوبی داشت، متذکر شد: سفر بعدی کمیسیون فرهنگی به استان کرمان است و میزبان اعضای این کمیسیون در شهرستان رفسنجان خواهیم بود که امیدواریم در زمینه حل مشکلات فرهنگی حوزه انتخابیه کمک کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید