• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
سفر معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۱۲/تیر/۱۴۰۰

سفر معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به رفسنجان

بخشدار مرکزی رفسنجان از سفر یک روزه معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به شهرستان رفسنجان در روز یکشنبه سیزدهم تیرماه خبر داد.


رفسنجان زیبا| مهندس مصطفی بخشی با اعلام این خبر اظهار کرد: به مناسبت ۱۴ تیرماه روز دهیار، دکتر علی قربانی معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به منظور افتتاح چند طرح عمرانی در روستاهای بخش مرکزی، دیدار با بخشداران شهرستان و بررسی مشکلات روستاهای شهرستان به رفسنجان سفر می کند.

وی با گرامیداشت ۱۴ تیر روز تاسیس نهاد دهیاری، افزود: در سفر یک روزه معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور چند طرح عمرانی و خدماتی در روستاهای بخش مرکزی افتتاح شده و سپس ایشان جلسه ای با بخشداران شهرستان خواهند داشت، ضمن آنکه جلسه بررسی مشکلات روستاهای شهرستان با حضور ایشان برگزار خواهد شد.

بخشدار مرکزی رفسنجان با اشاره به شرایط، موقعیت جغرافیایی، اقلیم منطقه و نامتناسب بودن جمعیت درر بخش مرکزی رفسنجان، از توزیع اعتبارات برمبنای جمعیت انتقاد کرد و گفت: یکی از شاخص‌هایی که باید اصلاح شود شاخص توزیع اعتبار بر مبنای جمعیت است که برای مناطق کمتر توسعه یافته‌ای مانند شهرستان رفسنجان که وسعت زیاد و جمعیت کمی دارند، عین بی‌عدالتی محسوب می‌شود.

بخشی بر لزوم اختصاص سهمیه ماشین‌آلات عمرانی به دهیاری‌های شهرستان رفسنجان تاکید کرد و گفت: عمده روستاییان در سطح شهرستان یا دامدارند یا کشاورز و با توجه به خشکسالی های طولانی ۲ دهه گذشته، امسال رفسنجان خشکسالی بی‌سابقه‌ای را شاهد است.

وی عنوان کرد: یکی از راه‌های تقویت دهیاری‌ها و کمک به پایداری درآمد آنها، افزایش ظرفیت ماشین‌آلات است.

بخشدار مرکزی رفسنجان به کمبود ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی نیز اشاره و بر ضرورت تقویت ظرفیت ماشین‌آلات و تجهیزات آتش نشانی در دهیاری‌های شهرستان تاکید کرد.

بخشی همچنین به لزوم رفع مشکل استخدامی دهیاران اشاره و تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که در این سفر دنبال خواهد شد موضوع استخدام دهیاران است چرا که با داشتن امنیت شغلی، دهیاران برای تدبیر امور حوزه کاری خود وقت بیشتری صرف خواهند کرد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید