• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
ساخت و سازهای غیر قانونی در حریم و بستر رودخانه ها تخریب می شوند / باید از حادثه سیل گذشته رفسنجان عبرت بگیریم
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۱۷/مهر/۱۴۰۲

ساخت و سازهای غیر قانونی در حریم و بستر رودخانه ها تخریب می شوند / باید از حادثه سیل گذشته رفسنجان عبرت بگیریم

رییس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: هرگونه ساخت و ساز توسط ادارات، نهادها و اشخاص حقیقی در حریم و بستر رودخانه ها خلاف صریح قانون بوده و با ورود مدعی العموم و در اجرای قانون نسبت به تخریب ساخت و سازهای جدید و برخورد قانونی و قضایی با متخلفین اقدام خواهد شد.


رفسنجان زیبا| حسین رمضانی زاده در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان رفسنجان بر لزوم حفظ حریم و بستر رودخانه‌ها برای پیشگیری از وقوع سیلاب تاکید کرد و گفت: با توجه به وقوع سیلاب در سال ۱۴۰۱ در شهرستان رفسنجان که منتهی به بروز مشکلات و خسارات قابل توجه شد، ضرورت دارد هرچه سریعتر مسیرهای ورودی وخروجی رودخانه ها آزاد و مفاد قانون توزیع عادلانه آب رعایت شود تا با عبرت گرفتن از حوادث ناشی از سیل سال های قبل ،دیگر شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

وی ضمن تقدیر از اقدامات اخیر شهرداری و اداره آب منطقه ای، متذکر شد: تمامی دستگاه‌ها بایستی به کمک شهرداری بیایند و با ایجاد سیل بند موقت در پشت شهرک جهاد باعث هدایت آب‌های جاری به داخل رودخانه شوند.

این مقام قضایی افزود: در خصوص واگذاری های انجام شده در حریم و بستر رودخانه ها تعدادی دادخواست حقوقی از ناحیه اشخاص حقیقی به طرفیت شهرداری رفسنجان در دادگستری مطرح شده که با مدنظر قرار دادن قوانین موضوعه، در اسرع وقت تعیین تکلیف خواهند شد.

رمضانی زاده خاطرنشان کرد: مقرر گردید با همکاری اداره آب منطقه ای اقدام لازم در کوتاه ترین زمان ممکن جهت بهسازی پل الله آباد توسط شهرداری معمول گردد.

گفتنی است جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان رفسنجان با موضوع تعیین تکلیف حریم و بستر قانونی رودخانه ها که با حضور مدیر عامل و کارشناسان آب منطقه ای استان کرمان و مسئولین قضایی و اجرایی شهرستان در دادگستری رفسنجان برگزار گردید.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید