• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
رونمایی از کتاب «سکه خندان» در رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: یکشنبه ۳۰/آذر/۱۳۹۹

رونمایی از کتاب «سکه خندان» در رفسنجان

از کتاب «سکه خندان» شرح نیم قرن تلاش و استقامت در شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته به تألیف محسن هاشمیان در رفسنجان رونمایی شد.


رفسنجان زیبا| مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان و مؤلف کتاب در تشریح جزییات این اثر گفت: آنچه در توان داشتم به رشته تحریر درآورده و فراز و فرودهایی که بیش از نیم قرن بر پسته گذشته است، در این مجموعه گردآوری کردم و با تصویر به چاپ رساندم.

وی با اشاره به اینکه «سکه خندان» کتابی جهانی است که در کتابخانه ملی ایران ثبت شده است، ادامه داد: کتاب شامل بخشهای مختلفی است که وقایع بعد از کودتای ۲۸ مرداد، بعد از انقلاب تا سال ۹۹ در آن بیان شده است و به صورت طرفداری از کسی نبوده و اعتقاد دارم که آنچه رخ داده باید روایت کرد.

هاشمیان با بیان اینکه بحران هایی که سر راه مجموعه قرار داشته در این کتاب گردآوری شده است، گفت: در مقطعی از زمان این شرکت بعنوان مجموعه ای که پشتوانه مهم کشاورزان و دولتهای متعدد مطرح بوده، حضور داشته است و در ابعاد داخلی و خارجی همواره مطرح بوده است.

وی افزود: در این کتاب پیشنهاداتی به تولیدی ها، دولت و وزارتخانه ها ارائه شده که در صورت عمل به آن می توانیم پسته را به اوج برسانیم و در سطح جهانی برای عموم عرضه کنیم.

آیین رونمایی از کتاب «سکه خندان» همزمان با سالروز تولد حضرت زینب سلام الله علیها در موزه پسته واقع در شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان برگزار شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید