• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
روستاییان باید از مزایای صندوق بیمه اجتماعی بهره مند شوند
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۲۳/دی/۱۳۹۹

روستاییان باید از مزایای صندوق بیمه اجتماعی بهره مند شوند

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ظرفیت خوبی برای روستاییان است که باید از مزایای آن استفاده کنند.


رفسنجان زیبا| حجت الاسلام جلالی با اشاره به جلسه ای با حضور شیرکانی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور اظهار داشت: متأسفانه وضعیت استان کرمان در خصوص استفاده از این صندوق نسبت به سرانه کشور خیلی پایین است و می توانیم بگوییم تقریبا در رتبه ۲۵ از ۳۰ قرار داریم.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با نگاهی به آمار بیمه شدگان صندوق مذکور عنوان کرد: در رفسنجان مجموعا ۸ هزار و ۴۹۴ نفر وارد شبکه صندوق بیمه شدند، اما آنچه جای نگرانی دارد، این است که ۷ هزار و ۵۴۰ نفر سرپرست خانوار داریم که می توانستند زیرپوشش این بیمه بروند اما اقدام نکردند.
حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه رفسنجان ۱۳ کارگزاری بیمه و شهرستان انار ۴ کارگزاری دارد، تصریح کرد: از این کارگزاران تقاضا داریم اطلاع رسانی بیشتری داشته باشند؛ رفسنجان از لحاظ کارگزار بیشتر از همه جا نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی روستاییان و عشایر دارد که نباید این تعداد فاقد پوشش بیمه داشته باشیم.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس اضافه کرد: در شهرستان انار در مجموع ۲هزار و ۴۰۰ نفر فاقد پوشش بیمه هستند که با وجود ۴ کارگزار در این شهرستان باید اطلاع رسانی بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد.
وی با ذکر این مطلب که نباید کسی در رفسنجان و انار فاقد بیمه باشد و همه افراد باید به نحوی زیر پوشش بیمه قرار گیرند، افزود: چنانچه فردی هست که توان پرداخت ندارد، باید خیران را پای کار بیاوریم و حمایت شوند.
حجت الاسلام جلالی در پایان متذکر شد: باید از ظرفیت این صندوق با سابقه ۱۵ ساله اش که مزایای خیلی خوبی دارد، استفاده شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید