• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
رقابت بیش از ۳ هزار داوطلب کنکور سراسری در رفسنجان/ پیشتازی داوطلبان در رشته علوم تجربی
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۲۷/دی/۱۴۰۱

رقابت بیش از ۳ هزار داوطلب کنکور سراسری در رفسنجان/ پیشتازی داوطلبان در رشته علوم تجربی

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان گفت: بیش از ۳ هزار داوطلب در مرحله اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در رفسنجان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.


#رفسنجان_زیبا| به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه ولی عصر (عج) گفت: تعداد ۳۶۵۶ نفر داوطلب در چهار گروه آزمایشی در روزهای پنج شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی ماه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی با اشاره به اولین سال دو مرحله ای شدن کنکور، افزود: ۱۶۹۶ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی صبح پنج شنبه که تعداد ۵۷۰ نفر آقا و مابقی خانم در ۴ حوزه امتحانی به رقابت خواهند پرداخت.

دکتر کاظمی اضافه کرد: ۸۴۷ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی که ۵۹۰ نفر خانم و ۲۶۴ نفر آقا و ۶۹۰ نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی که ۴۸۶ نفر آقا و ۲۵۰ نفر خانم و صبح جمعه با هم به رقابت خواهند پرداخت.

این مقام مسئول ادامه داد: ۲۱۶ نفر در گروه آزمایشی زبانهای خارجی که ۱۶۴ خانم و ۷۰ نفر آقا در عصر پنج شنبه و ۲۰۷ نفر در گروه آزمایشی هنر که ۱۶۸ نفر خانم و ۵۲ نفر آقا عصر جمعه با هم به رقابت خواهند پرداخت.

دکتر کاظمی با اشاره به اینکه شرکت در آزمون مرحله اول اختیاری بوده و نتیجه کلی اعلام می شود و انتخاب رشته هم ندارد، یادآور شد: داوطلبان باید منتظر برگزاری مرحله دوم کنکور در تیرماه باشند و پس از اعلام نتایج اولیه آزمون تیرماه کسانی که حائز رتبه مجاز شده اند به صورت یکجا انتخاب رشته می کنند.

وی ادامه داد: داوطلبان مجازند یکی و یا هر دو آزمون مرحله اول و دوم را شرکت کنند و اگر کسی هر دو مرحله را شرکت کرد نتایج هر آزمون که بهتر بود برای وی لحاظ می‌شود.

دکتر کاظمی با توجه به شیوع مجدد کرونا و موج هشتم بیان داشت: برای برگزاری مرحله اول کنکور اجرای پروتکل های بهداشتی طبق دستورالعمل سازمان سنجش خواهد بود تا با سایر نقاط کشور یکسان باشد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید