• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
رفسنجان ظرفیت برگزاری جشنواره های سینمایی را دارد/دبیرخانه جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان راه اندازی شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۱۷/مهر/۱۴۰۰

رفسنجان ظرفیت برگزاری جشنواره های سینمایی را دارد/دبیرخانه جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان راه اندازی شود

معاون مدیرکل ارشاد استان کرمان گفت: این آمادگی را داریم که همه جشنواره های سینمایی را در رفسنجان برگزار کنیم، و فیلم های جشنواره هایی به مانند سینما حقیقت، فیلم کوتاه تهران‌ و فجر در رفسنجان اکران شود، چرا که هنرمندان ممتازی در حوزه سینما در رفسنجان فعالیت کرده و انجمن سینمای جوان رفسنجان نیز یکی از انجمن های فعال در سطح کشور به شمار می رود.


رفسنجان زیبا| وحید محمدی با حضور در سینما گلستان امین و در حاشیه «اکران فیلم های جشنواره بین المللی کودکان و نوجوانان» در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: رفسنجان همیشه شهر زندگی بوده و ظرفیت‌ های فراوانی دارد و خوشبختانه در زمینه هنر سینما هم سرآمد است و هنرمندان ممتازی دارد.

وی افزود: بحران کرونا تا حدودی فروکش کرده‌ است و به مناسبت ۱۶ مهرماه روز جهانی کودک فرصتی پیش آمد که جشنواره فیلم های کودک و نوجوان برگزار شود. این جشنواره یک فرصت مناسب برای تغییر روحیه کودکان و نوجوانان در این شرایط بحرانی کرونا است و فرصتی بدست آمد تا کودکان و نوجوانان از فیلم های این جشنواره استفاده کنند.

محمدی با اشاره به این‌که این جشنواره در سه شهرستان رفسنجان، بردسیر و بافت برگزار می شود، خاطر نشان کرد: در استان کرمان ۳ سینما برای اکران ده فیلم کودک و نوجوان از آخرین تولیدات سینمایی کشور در نظر گرفته شده است.

معاون مدیرکل ارشاد استان کرمان با اشاره به این‌که در شهرستان رفسنجان از جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان استقبال خوبی شده است، عنوان کرد: مسئولین در این جشنواره به خوبی همراهی کردند، زیرا همزمان با هفته کودک بود و فرصتی پیش آمد تا کودکان و نوجوانان بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

وحیدی به راه اندازی دبیرخانه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان در رفسنجان اشاره کرد و گفت: فرصت استثنایی و مناسبی ایجاد شده است که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و شهرداری رفسنجان برنامه ریزی سالانه ای داشته باشند تا دبیرخانه جشنواره را فعال و راه اندازی کنند تا اتفاقات خوبی در حوزه برگزاری جشنواره فیلم های کودک و نوجوان رقم بخورد.

معاون مدیرکل ارشاد استان کرمان تصریح کرد: جشنواره های سینمایی در استان‌هایی که شرایط نمایش را داشته و متقاضی باشند اکران می شوند و در سال گذشته توانستیم اکران همه فیلم های جشنواره فجر را در رفسنجان داشته باشیم.

وحیدی اظهار کرد: دو فیلم که مربوط به استان کرمان است در این جشنواره اکران می شود، فیلم «سوییپر» که کارگردان و دست اندرکاران و عوامل آن کرمانی هستند و در کرمان نیز تولید شده و همچنین فیلم دیگری که درباره شهر کرمان است و در این شهر تولید شده به تهیه کنندگی صدا و سیما در این جشنواره حضور دارد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید