• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
دور یلدا را خط بکشید تا دستتان از دنیا کوتاه نشود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی انتشار: دوشنبه ۲۴/آذر/۱۳۹۹

دور یلدا را خط بکشید تا دستتان از دنیا کوتاه نشود

برای ثبت خاطره خوش آخرین یلدای قرن در این اوضاع کرونایی باید فاصله را با آن رعایت کرد و دورش را خط کشید تا همیشه در ذهن بماند.


رفسنجان زیبا – بهناز شریفی: کرونا همان ویروس میهمانی که آمد و جا خوش کرد و همه حساب و کتاب دنیا را بهم ریخت و کمر به تغییر آداب و رسوم و اخلاق و رفتار ما بست، قرار است تمام همتش را به کار بندد تا برای یلدا نیز ردی از خود به جا بگذارد.

کووید ۱۹ با زیرکی بسیار همه نقشه های ما را در نوروز بهم ریخت، مدتی بعد بساط معلم ها و دانش آموزان را برچید، بعدها خواست که معنی پاییز را عوض کند و مثل برگ ریزان فصل خزان آدمها را از روی زمین حذف کرد و حال می خواهد در بلندترین شب سال از همه آن ها که جاخالی دادند و دم به تله ندادند انتقام بگیرد.

به نظر می رسد کار از پند و موعظه گذشته و دیگر نمی توان به مردمانی که مدت هاست دلشان از کرونا ویروس خون است تذکر داد که بهداشت را رعایت کنید، دستها را بشویید، ماسک بزنید و فاصله تان را با دیگران حفظ کنید.

همه می دانند که این ویروس چه بلایی بر سر دنیا آورده است و تا جان همه را نگیرد آرام نمیگیرد؛ لذا ضروریست در این یلدای ماندگار که قرار است دلمان را به مهربانی یکدیگر خوش کنیم و قید میهمانی و دورهمی را بزنیم، دست روی دلمان بگذاریم تا دستمان از دنیا کوتاه نشود.

دوره و زمانه فرق کرده است و قرار نیست این جهان روی خوشش را به ما مردمانی که مدت هاست سرمان را با فضای مجازی گرم کرده ایم نشان دهد؛ اگر بیشتر از این به پر و پایش بپیچیم، ممکن است غافل شویم و پشتمان را به خاک بزند.

کرونا ماندنی نیست و باید روزی بار سفر ببندد و غزل خداحافظی بخواند؛ اما نکند وقتی برود که دیگر از انسانها چیزی باقی نمانده باشد؛ مراقب خودتان باشید این دنیا از شما فقط یکی دارد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید