• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
دستگاه ها برای اجرای امنیت پایدار در کشور همت کنند
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: چهارشنبه ۱۰/آبان/۱۴۰۲

دستگاه ها برای اجرای امنیت پایدار در کشور همت کنند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: همه دستگاه ها باید اهتمام لازم را برای اجرای امنیت پایدار در کشور فراهم کنند که بخشی از آن به مردم برمی گردد و باید آگاه سازی و اطلاع رسانی صورت گیرد تا مردم در این حوزه کمک کنند.


رفسنجان زیبا| همزمان با سفر ریاست قوه قضاییه به استان کرمان، مشکلات شهرستان رفسنجان در نشستی با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه مورد پیگیری و بررسی قرار گرفت.

اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در این نشست بر مهار تورم تأکید کرد و گفت: بخش عمده مسائلی که برای مهار تورم مطرح می شود، در بخش قوه اجرایی است و قوه قضاییه به عنوان تسهیل کننده و رفع کننده موانع در این خصوص می تواند به یاری بخش های تولیدی آمده و کمک کند تا چرخ تولید بچرخد.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار در وجود سرمایه های ارزشمند و مادی است، افزود: باید در این بخش سرمایه ها حفظ شود و برای رفع موانع سرمایه گذاری و اصلاح قوانین در این حوزه اقدام شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: در پنج سال گذشته بحث سرقت های خرد به عنوان اولین جرم کشور از نظر آمار پرونده ها شناخته می شود که دلایل متعددی دارد، بخشی از آن به متولیان بر می گردد و بخشی دیگر بیانگر نیاز به فرهنگ سازی و آموزش بیشتر به مردم است.

وی با اشاره به اینکه سرقت علاوه بر ناامنی مالی، ناامنی روانی ایجاد می کند و بسیاری از سرقت های خرد به علت پایین بودن آگاهی مردم رخ می دهد، گفت: بسیاری از سرقت های خرد توسط معتادان صورت می گیرد که جمع آوری معتادان در دستور کار بوده اما برای ماندگاری دراز مدت هم توسعه کمپ و هم اصلاح قوانین لازم است.

جهانگیر موضوع اتباع بیگانه را مسأله ای ملی دانست و گفت: اتباع بیگانه باید در مرزها ساماندهی شوند و کنترل و اجرای قوانین برای آنها صورت گیرد، صرف طرد اتباع بیگانه مشکلی را حل نخواهد کرد.

وی افزود: در رابطه با اتباع بیگانه در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه کارهای دوجانبه ای را با کمک وزارت کشور آغاز کردیم؛ با سازمان ملی مهاجرت جلساتی برگزار شده تا تمهیداتی فراهم شود که هم از فرصت های حضور اتباع در کشور استفاده کنیم و هم با تهدیدات این قشر مقابله منطقی و در چارچوب قانون و مقررات صورت گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه پیرامون قطعی برق چاه های آب در شهرستان رفسجان نیز گفت: پیشنهادات مسئولین شهرستان در مورد مشکلات فوق باید از طریق نهادهای مربوطه پیگیری شود.

وی در خصوص فعالیت تعاونی های گمنام نیز پیشنهاد داد تا دادستان و معاونت پیگیری کرده و گزارش هایی تهیه کنند تا حق و حقوق تضییع شده مردم برگردانده شود.

جهانگیر با اشاره به برگزاری انتخابات انتخابات مجلس و خبرنگان رهبری بر مشارکت پرشور مردم در انتخابات تأکید کرد و گفت: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است و پیش تخلفات و جرایم در مجموعه ها رصد و تذکرات لازم داده می شود و به جرایم و تخلفات در حین انتخابات و پس از انتخابات نیز رسیدگی خواهد شد.

وی در ادامه خواستار رفع مشکل واحدهای تولیدی تعطیل شده شد و گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی که بخاطر مسائل حقوقی و اداری و کمبود سرمایه تعطیل شده اند باید در اولویت قرار گیرد.

انجام ندادن مسئولیت اجتماعی برخی شرکت ها، نهادها و تشکیل پرونده های کثیرالشاکی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در این خصوص قول مساعد داد که مسئولیت اجتماعی برخی شرکت ها را به آنها گوشزد کند.

وی در خصوص تشکیل پرونده های کثیرالشاکی بر عدم تشکیل این پرونده ها تاکید کرد و گفت: برای تسریع در اجرای و رسیدگی به این پرونده ها کمیته ای ویژه به صورت روزانه گزارش، رصد، استعلام و کارشناسی انجام دهد تا روند رسیدگی به این پرونده ها تسهیل گردد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید