• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
در ساعات پیک مصرف با بیش از ۲۷۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب مواجهیم/ لزوم همیاری مردم برای گذر از شرایط کم آبی در تابستان 
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: جمعه ۰۲/تیر/۱۴۰۲

در ساعات پیک مصرف با بیش از ۲۷۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب مواجهیم/ لزوم همیاری مردم برای گذر از شرایط کم آبی در تابستان 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان گفت: خشکسالی های پی در پی، کاهش میزان بارندگی و کاهش دبی چاه ها و بالا رفتن دمای هوا مصرف آب را بیش از اندازه نموده است.


رفسنجان زیبا | حسین چرخ انداز در بازدید فرماندار از مخازن آب شرب در خصوص آخرین وضعیت آب شهرستان بیان کرد: در حال حاضر مخازن آب شهرستان در وضعیت مناسبی نیست و در بیشتر نقاط شهرستان با کمبود و افت فشار آب روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه گرمای هوا باعث استفاده بیش از حد مردم از کولرهای آبی شده است، افزود: هر کولر آبی به‌طور متوسط ۴۰۰تا ۶۰۰ لیتر آب در شبانه‌روز مصرف دارد. چنانچه ۲۰ درصد مصرف را کاهش دهیم، می توانیم با همیاری یکدیگر مشکلات کم آبی و قطعی آب را با چالش کمتری پشت سر بگذاریم.

چرخ انداز افزود: متاسفانه در مناطق روستایی از جمله حومه غربی و شرقی نیز دچار کمبود شدید آب هستیم به گونه ای که در حومه غربی یک حلقه چاه به علت کاهش دبی از مدار خارج شده است.

مدیرعامل آبفا رفسنجان ادامه داد: از مردم خواهشمندیم دور کولر آبی را در حالت کند قرار دهند؛ اگر کولرها در معرض نور آفتاب قرار بگیرند، آب داخل آن‌ها با سرعت زیادی تبخیر می‌شود و در نتیجه مصرف آب‌شان افزایش می‌یابد.

وی افزود: قرار گرفتن کولرها در سایه یا نصب سایه‌بان روی آن‌ها، ضمن افزایش کارایی کولر و کاهش مصرف انرژی، از هدررفت آب ناشی از تبخیر نیز جلوگیری می‌کند.

وی به نصب مستقیم پمپ به کنتور، بدون استفاده از مخزن ذخیره آب توسط برخی از شهروندان اشاره کرد و آن را غیر قانونی و نادرست دانست و گفت: در صورت مشاهده جمع آوری و جریمه به همراه خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان در بخش دیگری از صحبت هایش به وضعیت آب شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در زمان پیک مصرف، بیش از ۲۷۰ لیتر در ثانیه کمبود آب داریم؛ لذا از مردم خواهشمندیم در مصرف آب صرفه جویی نمایند.

وی در پایان از شهروندان محترم درخواست کرد: از نصب انشعاب غیر مجاز جدا خودداری کرده و در صورت مشاهده مراتب را به اداره آب و فاضلاب رفسنجان گزارش دهند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید