• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
ضرورت تأمین آب و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۲۶/بهمن/۱۴۰۰

ضرورت تأمین آب و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

نماینده ولی فقیه در کرمان گفت: صنایع پایین دستی مس باید در این منطقه فعال شوند و چرخه ای از تولید این صنایع در منطقه ایجاد شود.


#رفسنجان_زیبا| به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، روح الله بهرامشاهی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از هدف گذاری و راهبردهای منطقه یاد کرد و اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان جزو رتبه های متوسط در بین مناطق ویژه کشور است و با راهبردهایی که تعیین کردیم امیدواریم اتفاقات خوبی در منطقه رقم بخورد و بتوانیم جزو مناطق پیشرو در کشور باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان خاطرنشان کرد: دغدغه مندانه و بدون هرنوع دیدگاه سیاسی برای آبادی منطقه پیش آمدیم که امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکل اشتغال شهرستان را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: شرکت ملی صنایع مس ایران و صندوق بازنشستگی مس سرمایه گذاری های خوبی در منطقه انجام دادند و پروژه هایی در حوزه صنایع پایین دستی مس در حال اجراست و چرخه تولید این صنایع را در برنامه داریم.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نیز مباحثی در خصوص تأمین آب منطقه و میزان سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان مطرح و تصریح کرد: صنایع پایین دستی مس باید در این منطقه فعال شوند و چرخه ای از تولید این صنایع در منطقه ایجاد شود.

امام جمعه کرمان طی توصیه هایی ابراز کرد: فلسفه راه اندازی مناطق ویژه، اهداف آن و نحوه سرویس دهی این مناطق باید مشخص شود و از مناطق ویژه برتر کشور الگوگیری و رویکرد آنها را بررسی کنید که چه میزان از آن در منطقه رفسنجان قابل اجراست که اگر اینگونه پیش بروید می توانید منطقه ویژه را متحول کنید.

علیدادی سلیمانی داشتن نیروی انسانی سالم، با دانش و با انگیزه را یکی از رموز موفقیت در کارها دانست و طرح جامع برای منطقه را نکته مهم دیگری برشمرد و ادامه داد: اگر طرح جامع نیاز به بازنگری و اصلاح دارد انجام دهید اما از آن انحراف پیدا نکنید که انحراف از طرح جامع غیرقابل جبران است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: شرکت مس می تواند بودجه منطقه ویژه را افزایش دهد که درآمد پایدار ایجاد شود؛ چراکه از واگذاری زمین سودی برای منطقه ایجاد نمی شود؛ لذا برای منطقه ویژه حتما یک درآمد پایدار تعریف کنید که بتوانید برنامه های منطقه را طبق طرح و بر اساس اعتبارات پیش ببرید.

وی اخلاص در کار را عامل اصلی و رمز موفقیت دانست که مایه برکت خواهد شد و گفت: با خرد جمعی کارها بهتر نتیجه می دهد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید