• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
درهای خانه حاج آقاعلی به همت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گشوده می شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: سه شنبه ۰۴/خرداد/۱۴۰۰

درهای خانه حاج آقاعلی به همت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گشوده می شود

فرماندار رفسنجان گفت: طبق تفاهم‌نامه ای که بین مجتمع مس سرچشمه و اوقاف رفسنجان امضاء شده، امیدواریم طبق قول مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، موضوع مدیریت این خانه حل و درب خانه به‌طور رسمی برای بازدید علاقه‌مند از سراسر کشور و جهان گشوده شود.


رفسنجان زیبا| دکتر مجید فصیحی‌هرندی در مراسم روز ملی موزه و میراث فرهنگی در رفسنجان که در محل خانه حاج آقا علی رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: امروزه شاهد تبلور پیشنیه تاریحی شهرستان در مکانی که قرار داریم می باشیم و امیدواریم آنچه که داریم را پاس داشته و در نگهداری آن کوشا باشیم و در توسعه و معرفی به دیگران از فعالیتی کوتاهی نکنیم.

وی افزود: خانه حاج‌آقاعلی یکی از شاخص‌ترین بناها و میراث فرهنگی کشور است و پیشینه یک ملت را در میراث ملموس و ناملموس آن می‌توان دید.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه پیشنیه یک ملت در میراث ملموس و ناملوس هویدا است، تصریح کرد: آثار ملموس آثاری مانند خانه حاج آقا علی و دهها مکان تاریخی دیگر در شهرستان رفسنجان است و آثار ناملموس مانند مراسمات، آئین های مذهبی که از گذشتگان به ما ارث رسیده است.

فصیحی هرندی همچنین به موضوع مدیریت خانه حاج آقا علی نیز اشاره و بیان کرد: طبق تفاهم‌نامه ای که بین مجتمع مس سرچشمه و اوقاف رفسنجان امضاء شده، امیدواریم طبق قول مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، موضوع مدیریت این خانه حل و درب خانه به‌طور رسمی برای بازدید علاقه‌مند از سراسر کشور و جهان گشوده شود./ ایسنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید