• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
خیران و بنگاه های اقتصادی مهمترین ظرفیت های رشد و شکوفایی استعدادهای جوانان هستند
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: پنجشنبه ۱۶/شهریور/۱۴۰۲

خیران و بنگاه های اقتصادی مهمترین ظرفیت های رشد و شکوفایی استعدادهای جوانان هستند

فرماندار رفسنجان گفت: خیران و بنگاه های اقتصادی مهمترین ظرفیت های رشد دهنده جوانان و شکوفاکننده استعدادهای آنان هستند.


رفسنجان زیبا| حسین رضایی در جلسه ساماندهی امور جوانان که با حضور رئیس ورزش و جوانان شهرستان رفسنجان در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت جوان یکی از اصلی ترین مولفه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جوامع به شمار می رود و نقش حیاتی و موثری را در رشد و پیشرفت یک کشور ایفا می کند.

وی افزود: جوانان جزو سرمایه های بنیادی و ارزشمند جامعه هستند که به عنوان هدف و عامل برنامه های رشد و توسعه افتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی باید مورد توجه قرار گیرند و از ظرفیت آنان در امور مختلف بهره گیری شود؛ اعتمادسازی به این قشر هم ایجاد انگیزه در جوان می شود هم باعث پیشبرد اهداف می شود.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: در رفسنجان ۱۴ گروه مردم نهاد و ۲۸ موسسه خیریه داریم که خودجوش فعالیت های موثری را انجام می دهند و همواه در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند؛ امّا باید مورد حمایت قرار گیرند تا انگیزه وجودی آن ها از بین نرود.

رضایی ادامه داد: معمولا قشرهای مردم نهاد، خودجوش از جوانانی هستند که قدرت اندیشه و تفکر بالایی دارند و استفاده از آن ها در زمینه های مختلف می تواند نتیجه بخش باشد؛ لذا حمایت های مالی باید به این قشر تزریق شود.

وی وجود صنعت عظیم مس سرچشمه را موهبت الهی و گرهگشا در امور دانست و بیان کرد: از این ظرفیت باید در حمایت از قشر جوان و گروه های مردم نهاد و البته استعدادیابی و شکوفایی آن ها  استفاده کرد که یقیناً زمینه کاهش آسیب های اجتماعی نیز با این رویکرد فراهم می شود.

فرماندار رفسنجان گفت: هر جایی که سمن ها و گروه های مردم نهادی مستحکم و استوار وجود دارد به یقین پشتیبان های مالی دارند و استعدادها را به سمت شکوفایی سوق می دهند؛ لذا وجود ظرفیت عظیم صنعت مس در شهرستان می تواند استعدادهای جوانان را رشد دهد و استفاده از این ظرفیت در دستور کار قرار گیرد.

رضایی خیران و بنگاه های اقتصادی را مهمترین ظرفیت های رشد دهنده جوانان و شکوفاکننده استعدادهای آنان دانست و  خاطرنشان کرد: ما گروه های جوانی در شهرستان داریم که علاقمند به ورزش های مختلف از جمله فوتبال، والیبال، ورزش رزمی، موتورسنگین، اسب سواری و غیره هستند و اگر حمایت نشوند امکان خشکیدن استعدادهای آن ها وجود دارد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید