• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
جمعیت تلفات کرونایی مشابه سقوط روزانه یک هواپیماست
دسته بندی: تازه های شهر عمومی ورزش و سلامت انتشار: جمعه ۰۲/آبان/۱۳۹۹

جمعیت تلفات کرونایی مشابه سقوط روزانه یک هواپیماست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: اگر چند سال یک بار هواپیمایی با جمعیتی ۳۰۰ نفره سقوط کند، تا مدتها همه درگیر آن می شوند؛ جمعیت تلفات کرونایی مشابه سقوط روزانه یک هواپیماست.


به گزارش #رفسنجان_زیبا؛ در حاشیه تجلیل خیرین رفسنجان از مدافعان سلامت در بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب(ع)، دکتر علی اسماعیلی ندیمی با گلایه از وضعیت کرونا در رفسنجان، گفت: حال همکاران من خوب نیست و کادر درمان، بیمار و خسته شده اند؛ انتظار ما از مردم فقط ماسک زدن است.

وی با ابراز تأسف از بی توجهی مسئولین و مردم به توصیه های بهداشتی و پزشکی، افزود: همکاران ما با سختی های فراوانی روبرو هستند؛ اگر مسئولین ۱۰ درصد حرف ما را قبول می کردند، شاید اقدامات جدی تر میشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه با شروع فصل برداشت پسته آمار مبتلایان در روستاها افزایش خواهد یافت، گفت: بیشترین آمار مبتلایان تاکنون مربوط به شهر بوده و روستا ها هم با توجه به اتمام فصل برداشت پسته به آمار اضافه می شوند.

وی با انتقاد از برپایی مراسم ترحیم مبتلایان به کرونا در آرامستان، از اجتماع شهروندان در دورهمی ها و باشگاه های ورزشی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و تصریح کرد: گویا برخی افراد از زحمت های ما بی خبر هستند؛ فقط ما مانده ایم و تعداد زیادی از بیماران که هیچ حمایتی نمی شویم.

اسماعیلی ندیمی ادامه داد: چرا باید در دنیا بیشترین تلفات کادر درمان را داشته باشیم؟ ما و همکارانمان شبانه روز بیشتر از ۳ تا ۴ ساعت استراحت نداریم؛ اما اگر مشارکت همگانی را شاهد باشیم، مسلما دلگرم تر و مقاومتر می شویم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید