• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
جشنواره بزرگ مردمی «بیرق ظهور» در رفسنجان برگزار می شود
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: شنبه ۲۱/اسفند/۱۴۰۰

جشنواره بزرگ مردمی «بیرق ظهور» در رفسنجان برگزار می شود

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان از برگزاری جشنواره بزرگ مردمی «بیرق ظهور» در رفسنجان به مناسبت نیمه شعبان ولادت حضرت ولی عصر(عج) خبر داد.


رفسنجان زیبا| به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رفسنجان، حسین رمضانی با گرامیداشت اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، ترویج فرهنگ مهدویت را امری بسیار مهم دانست و گفت: شهرداری رفسنجان با برگزاری جشنواره بزرگ مردمی «بیرق ظهور»، سعی در باشکوه برگزار شدن جشن‌های نیمه شعبان و شناسایی ظرفیتهای فرهنگی فردی و گروهی محلات در راستای گسترش فعالیتهای شهرداری در نقاط مختلف را دارد.

وی ترویج فرهنگ مهدویت را بسیار ضروری برشمرد و افزود: معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) جشنواره بزرگ مردمی «بیرق ظهور» را در ایام خجسته نیمه شعبان برگزار می کند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان به چند ایده پیشنهادی برای این جشنواره اشاره و اظهار کرد: هدیه دادن به کودکان، برگزاری مراسم جشن در کوچه ها، مساجد و خیابانها، فضاسازی و آذین بندی محله، راه اندازی کاروان شادی در محله، برپایی ایستگاه صلواتی و موکب، فعالیت های اجتماعی از جمله تخفیف مراکز خرید و خدماتی، تهیه بسته های غذایی، خدمات پزشکی، فضاسازی مغازه ها و پیاده رو های خیابان ها توسط کسبه، برگزاری جشن های مردمی در پارک های مختلف، ماشین نویسی و … از جمله پیشنهادات فعالیت برای شرکت در این جشنواره مردمی است.

رمضانی با بیان اینکه از برگزیدگان این جشنواره با جوایز ارزنده ای تجلیل می شود، افزود: به گروه ها یا مجموعه هایی که در جشنواره برگزیده می شوند چنانچه در سطح محله یا کوچه خود فعالیت داشته اند به ترتیب در بخش محله به گروه نخست ۱۵ میلیون تومان، به گروه دوم ۱۳ میلیون تومان و گروه سوم ۱۰ میلیون تومان اهدا می شود.

وی ادامه داد: در بخش کوچه و خیابان نیز به نفر اول ۵ میلیون، نفر دوم ۴ میلیون و نفر سوم ۳ میلیون تومان اهدا می شود. به سایر شرکت کنندگان نیز هدایای معنوی به رسم یابود اهدا می گردد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند مراسم ها، برنامه ها و ایده های اجرایی خود در کوچه یا محله خود را در قالب عکس نوشته، کلیپ کوتاه، مستند کوتاه و پاورپوینت تا تاریخ ۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ به شماره واتساپ ۰۹۰۳۰۷۲۰۴۱۰ ارسال کنند.

رمضانی افزود: از عموم مردم رفسنجان در قالب هیئات مذهبی، مساجد، گروه دوستان و خویشاوندان، انجمن ها،کانون های فرهنگی تربیتی و سایر تشکل ها و گروه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و … جهت شرکت در این جشنواره دعوت می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان عنوان کرد: گروه ها و مجموعه های متقاضی می توانند در اجرای برنامه های خود با در نظر گرفتن نکاتی شانس خود را برای کسب رتبه برتر در این جشنواره فرهنگی را بالا ببرند که این نکات شامل ایده های خلاقانه و ابتکاری، تبلیغ و ترویج معارف مهدوی در سطح محله یا کوچه خود، اجرای ایده ها با هزینه کمتر و کیفیت بیشتر، میزان مشارکت جوانان و نوجوانان در برنامه ها و در اجرای برنامه ها، برنامه های فرهنگی و تربیتی برای نسل های جوان و نوجوان، میزان مشارکت عمومی در برنامه ها، فضاسازی و تزئینات محیطی و میزان تاثیرگذاری فرهنگی و اجتماعی در سطح محله یا کوچه خود هستند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید