• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
جزئیات نام نویسی در مراسم معنوی اعتکاف رفسنجان / آغاز ثبت نام اینترنتی اعتکاف
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: پنجشنبه ۲۹/دی/۱۴۰۱

جزئیات نام نویسی در مراسم معنوی اعتکاف رفسنجان / آغاز ثبت نام اینترنتی اعتکاف

رئیس ستاد اعتکاف شهرستان رفسنجان ضمن تشریح جزئیات ثبت نام شرکت در مراسم معنوی اعتکاف، از آغاز ثبت نام اینترنتی اعتکاف خبر داد.


رفسنجان زیبا| حجت الاسلام سیدمرتضی نقیب‌پور با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف امسال در دو رده سنی نوجوانان و بزرگسالان برگزار می شود، اظهار کرد: اعتکاف دانشجویی هم بخشی از همان اعتکاف بزرگسالان است که با ارائه برنامه های فرهنگی و معنوی در مساجد همراه خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان از برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی در مساجد خبر داد و افزود: مسجد امام با ظرفیت ۲۵۰ نفر برای دانش آموزان دختر، مسجد جامع با ظرفیت ۶۰۰ نفر برای خانم های دانشجو و بزرگسال، مسجدالنبی با ظرفیت ۲۰۰ نفر برای آقایان، مسجد حضرت ابوالفضل (ع) با ظرفیت ۲۰۰ نفر در بلوار شهید مصطفی خمینی برای دانش آموزان پسر آماده شده است.

وی با بیان اینکه دو مسجد دیگر به عنوان رزرو برای پیش بینی ثبت نام جمعیت بیشتر آماده شده است، اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در اعتکاف از روز یکشنبه دوم بهمن ماه به صورت اینترنتی انجام می شود و هموطنان عزیز با مراجعه به سایت Karbala72.ir می توانند مسجد و رده سنی خود را در آن سایت انتخاب و ثبت نمایند.

حجت الاسلام نقیب پور با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف دانش آموزی برای دانش آموزان پایه هشتم، نهم و دهم در رده دختران و پسران سیزده، چهارده و پانزده ساله انجام می شود، تصریح کرد: مراسم اعتکاف برای نوجوانان با برنامه های جذاب، متنوع، شاداب و هیجانی، حلقه های معرفت، پرسش و پاسخ همراه خواهد بود و در واقع یک اعتکاف بسیار معنوی و متناسب با سن نوجوان برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان از مشارکت خیرین، موکب مس و شهرداری و … در مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: برای شرکت در مراسم اعتکاف امسال مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به صورت اینترنتی و هنگام ثبت نام دریافت می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تکریم مادران، هزینه ثبت نام برای خانم های ۳۵ ساله دارای سه فرزند و بیشتر و همچنین مادران ۴۰ ساله دارای ۴ فرزند و بیشتر، بازگردانده می شود و در مراسم اعتکاف از مقام آنها تجلیل به عمل خواهد آمد.

رئیس ستاد اعتکاف شهرستان رفسنجان با بیان اینکه در مراسم اعتکاف امسال ضمن ارائه برنامه های جذاب و معنوی، از سخنرانی و مداحی سخنرانان و مداحان کشوری نیز بهره مند خواهیم شد، گفت: باتوجه به محدودیت ظرفیت مساجد، اولویت برای شرکت در مراسم اعتکاف با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

وی ضمن تشکر از تمامی نهادهایی که در برگزاری این مراسم یاری رسان ستاد اعتکاف بودند، گفت: برنامه اعتکاف در بخش نوق و کشکوئیه و اکثر روستاها با هماهنگی ائمه جماعات و خیرین روستاها و بخش ها برگزار می شود و مردم با مراجعه به روحانی محله خود می توانند در این مراسم شرکت کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید