• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
جزئیات سیل رفسنجان و اقدامات شهرداری از زبان مهندس کهنوجی شهردار رفسنجان
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: یکشنبه ۰۹/مرداد/۱۴۰۱

جزئیات سیل رفسنجان و اقدامات شهرداری از زبان مهندس کهنوجی شهردار رفسنجان

مهندس کهنوجی شهردار رفسنجان جزئیات سیل و اقدامات شهرداری در سیلاب اخیر را تشریح کرد.


رفسنجان زیبا| به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رفسنجان، مهندس مجید کهنوجی در گفتگویی رادیویی با اشاره به وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در سطح شهر، اظهار کرد: رودخانه شور از ارتفاعات مشرف بر معدن مس، سرچشمه می گیرد و به سمت رفسنجان و کمربندی یزد ختم می شود.

شهردار رفسنجان تصریح کرد: سد سرچشمه با ظرفیت ۱۵ میلیون مترمکعب ذخیره آب، در روز اول بارندگی پر شد و مشکلی برای شهروندان در شهرک یادگار امام و سپاه ایجاد نکرد.

وی با اشاره به اینکه رودخانه صادق آباد از ارتفاعات سرچشمه نشات می گیرد و مشکل آبگرفتگی معابر هم به واسطه طغیان این رودخانه بود، تصریح کرد: در پی بارندگی اخیر ، حجم زیادی از آب این رودخانه به سمت میدان امام حسین (ع) سراریز و به طرف شهرک جهاد روانه گردید.

مهندس کهنوجی افزود: از آنجاییکه برای این مسیر پیش بینی لازم از قبل شده بود، به همت عوامل و تیم های خدمات شهری شهرداری مسیر آب به سمت باغات پسته از میانه بلوار کوثر به سمت شهر و محله اسماعیل آباد کنترل و خارج گردید و خسارت زیادی به این محلات وارد نشد.

وی با اشاره به اینکه رودخانه گیودری از ارتفاعات سرچشمه و بردسیر نشأت می گیرد و با بارندگی، در مسیر آن مشکل خاصی نداشتیم، گفت: یک سری ساختمان هایی که بدون ضوابط فنی و مهندسی بر روی قنات در این مسیر ساخته شده بودند، تخریب گردید.

مهندس کهنوجی بیان کرد: چندین مغازه و منزل که دچار آبگرفتگی شده بودند، توسط عوامل شهرداری تخلیه آب شدند.

وی با اشاره به عملیات تخلیه زیرگذر میدان شهید سلیمانی توسط عوامل شهرداری، گفت: به علت قطعی برق، باران شدید شب گذشته و هم چنین خطرات احتمالی ناشی از برق گرفتگی، کار تخلیه به تعویق افتاد که در حال حاضر عملیات تخلیه آب زیر گذر در حال انجام است و پیش بینی می شود تا ۴۸ ساعت آینده به اتمام برسد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از موکب ها، هیات های مذهبی، ناحیه مقاومت بسیج و سپاه و عوامل ستاد بحران و همه کسانی که با آمادگی کامل با شهرداری، همکاری کردند از تنظیف خیابان های سطح شهر بعد از فروکش کردن سامانه بارشی خبر داد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید