• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
تفسیر مدیران از قوانین نباید مانع اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری شود
دسته بندی: عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۰۸/آذر/۱۴۰۰

تفسیر مدیران از قوانین نباید مانع اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری شود

یدالله موحد: فعالان اقتصادی و مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی سربازان این جبهه هستند و همه باید دست به دست هم دهیم تا از این وضعیت عبور کنیم.


رفسنجان زیبا| رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که اتاق بازرگانی باید به عنوان پل ارتباطی بین بخش خصوصی و دولتی زمینه رفع مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی را فراهم کند، گفت: باید بر مبنای گفت و گوی سه جانبه بین مدیران تولید، مدیران حاکمیتی و دستگاه‌های نظارتی مباحث و مشکلات مطرح شده و بر اساس یک رویه واحد نسبت به حل مشکلات اقدام شود.

یدالله موحد در حاشیه بازدید از گمرک منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با اشاره به تشکیل مستمر جلسات ستاد استانی حمایت از اجرای اقتصاد مقاومتی افزود: جلسات این در حقیقت یک گفت و گو است و تمامی اعضای این ستاد بر مبنای درک مشترک اهتمام می کنند که مشکلات اقتصادی استان و کشور را برطرف‌ نمایند.

وی به شرایط جنگ اقتصادی کنونی اشاره کرد و ادامه داد: فعالان اقتصادی و مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی سربازان این جبهه هستند و همه باید دست به دست هم دهیم تا از این وضعیت عبور کنیم.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با تاکید بر این مطلب که تفسیر مدیران از قوانین و‌مقررات نباید مانع اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری شود، گفت: بخش اعظمی از ۳۷۰ پرونده حمایت قضایی از سرمایه گذاران و بخش تولید در ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی بر اساس گفت و‌ گو، همکاری و تعامل سازنده در جلسات حل می شوند.

موحد به دستور ویژه ریاست قوه قضائیه بر بازدید از انبارهای گمرک، اموال تملیکی و … اشاره و عنوان کرد: در این راستا و بر اساس بازدید دادستان کرمان از انبار گمرک بم یک دستگاه سی اسکن پس ۱۰ سال ترخیص شده است و در روز جاری نیز قطعات شرکت اروند چرخ از انبار گمرک رفسنجان ترخیص و زمینه افزایش ۱۲۰ شغل در این مجموعه فراهم می شود.

وی در ادامه اظهارداشت: اتاق بازرگانی باید کارگزاران گمرکی مورد نیاز را تامین کند تا دستگاه ها بتوانند کار خود را بهتر دنبال کنند زیرا استان کرمان در حال صنعتی شدن است و باید به الزامات مورد نیاز این بخش توجه شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد:گفت و گو، همفکری، تعامل و اشتراک نظر برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی با محوریت اتاق بازرگانی انجام شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید