• سال ۱۴۰۲ سال «مهار تورم، رشد تولید»
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
  • تازه ترین اخبار رفسنجان زیبا را در شبکه های اجتماعی به نشانی rafsanjanziba@ بخوانید
  • رفسنجان زیبا؛ مجله خبری شهر رفسنجان
x
تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات مدارس رفسنجان و انار
دسته بندی: تازه های شهر عمومی فرهنگی و اجتماعی انتشار: دوشنبه ۳۰/فروردین/۱۴۰۰

تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات مدارس رفسنجان و انار

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز مدارس شهرستان های رفسنجان و انار توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خبر داد.


رفسنحان زیبا| حجت الاسلام دکتر حسین جلالی با اشاره به جلسه مشترک با رخشانی فر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و معاون وی در محل این سازمان اظهار کرد: در شهرستان های رفسنجان و انار دانش آموزان زیادی وجود دارد و از طرفی تعداد مدارس فرسوده که نیاز به مقاوم سازی دارد و مدارس تخریبی بالاست، همچنین در شهرک امام سجاد (ع) انار هم نیاز به احداث دو باب مدرسه است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس ادامه داد: از سوی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور طرح مشارکتی احداث مدرسه مطرح شد که در صورتی که یک سوم هزینه ساخت مدرسه توسط خیر تأمین شود، سازمان نوسازی دو سوم مابقی را پرداخت می کند.

وی با اشاره به اینکه روستاهای زیادی در دو شهرستان به دلیل کاهش جمعیت مدارس شان تعطیل شده و دانش آموزان روستا باید به شهر یا به صورت تجمیعی چند روستا در مدرسه یک روستا تحصیل کنند، تصریح کرد: علاوه بر آن مدارسی که تخلیه شده اند به مرور زمان تخریب و تبدیل به ویرانه و محلی برای آسیب های اجتماعی شده اند که زیبنده نیست ساختمانی که یک روز پیشانی فرهنگ و علم و نماد دانش یک روستا بوده امروز اینگونه وضعیتی داشته باشد، لذا درخواست تعیین تکلیف این مدارس را کردیم.

حجت الاسلام جلالی با ذکر این نکته که این مدارس می توانست محل اشتغال روستاییان باشد و استفاده های بهینه ای از آن شود، افزود: اما وظیفه آموزش و پرورش آموزش رایگان است و حتی اگر دانش آموزان کمی هم در یک روستا وجود داشته باشد باید مدرسه دایر باشد و بچه ها مجبور نباشند سختی زمستان و ایاب و ذهاب را تحمل کنند و در یک نقطه دوردست دیگر درس بخوانند.

وی در خصوص بازسازی مدارس اظهار کرد: مدیران آموزش و پرورش رفسنجان و انار مشخص کنند در یک نقطه خیّری به تعهدات خود عمل کرده تا تمام مدارس نیمه کاره ای که خیران به تعهدات خود عمل کرده اند، تکمیل شوند.هر جا هم که نیاز به احداث مدرسه بود خیران را پای کار بیاورند تا طبق تعهدات نوسازی، مدرسه، مشارکتی احداث شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: مشارکت ۳۰ درصدی خیران در روستاها و ۵۰ درصدی در شهرها هم راه دیگری است که مطرح شد و چنانچه این میزان مشارکت از سوی خیران صورت گیرد مابقی توسط نوسازی مدارس انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای تجهیزات مدارس دو شهرستان یک میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا کرد و مدیران آموزش و پرورش هر چه سریعتر نیازهای خود را مطرح تا این اعتبار را بگیریم و نسبت به تأمین نیازهای خود اقدام کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید